Ostrov Malta a zajímavá místa

Ostrov Malta a zajímavá místa

co je na Maltě k vidění

Chci tam
Byl jsem tam
Hodnocení:Vynikající
Přelidněnost: Průměrná
Obtížnost: Průměrná
Čas: 8:00 hod

Zajímá vás, co jiného kromě hlavního města Valletty a byvalého hlavního města Mdiny, stojí na Maltě za vidění? Kam se dá podniknout jednodenní výlet či výlet s více zastávkami? Tady je moje nabídka, co jsme na Maltě navšívili.

Obsah článku
Recenze [1x]

Blue Grotto

Navigovat na mapě
20 m / 66 ft

Asi nejznámnější dosud stojící skalní útvar na Matě je Blue Grotto (díky tomu, že skalní brána Blue eye na Gozo se zřítil do moře během bouřky 2017). Najdeme ji na jihu ostrova Malta a dá se tu projít po vrcholu útesu. Stojí tu autobus a nebo je zde i menší parkoviště u vyhlídky.

Blue Grotto

vrak lodi Hephaestus

Navigovat na mapě
4 m / 13 ft

Novou „atrakcí“ pro turisty je v únoru 2018 ztroskotaná loď Hephaestus, kterou najdete na severu ostrova v zálivu Qawra Point. Nehoda se naštěstí obešla bez zranění, přesto je celý incident jen těžko uvěřitelná „bad day story“. Kapitán kotvil v jinak poklidné zátoce, když se přihnala veliká bouře. Bál se, že velké vlny hodí loď na nedaleké útesy a tak chtěl v rychlosti odrazit od břehu do bezpečí volného moře, avšak zapomněl, že má spuštěnou kotvu. Ta se mu při nahození motorů namotala na lodní šroub a neovladatelná loď tak skončila přesně tam, kde kapitán nechtěl – na útesech.

vrak lodi Hephaestus

vesnice Popeye - Pepkova vesnice

Navigovat na mapě
12 m / 39 ft

Za navštívení stojí i tzv. Pepkova vesnice. Najdete jí nedaleko severního přístavu směrem na Gozo. Vesnice není ovšem skanzen či pozůstatek po původní rybářské vesnici, ale původně filmové kulisy k filmu Pepek námořník z roku 1970. Do vesnice je možné vstoupit jako do jiného zábavního parku, nebo si vychutnat procházku po útesu a výhled z výšky na malebnou zátoku s touto pitoreskní vesničkou.

vesnice Popeye - Pepkova vesnice

Solné pánve

Navigovat na mapě
6 m / 20 ft

Na Maltě se nachází několik míst, kde se stále ještě aktivně těží mořská sůl pomocí odpařováním z do útesů vytesaných pánví. Jedno takové malebné místo můžete najít nedaleko na jih pod Vallettou. Najdete tu také maják, strážnou pevnost a zátoku se vstupem na pláž ke koupání.

Solné pánve

pláž Golden bay beach

Navigovat na mapě
7 m / 23 ft

Jednou v oblíbených pláží ke slunění i koupání je pláž Golden Bay na západním pobřeží Malty. Příjemným zpestřením dne stráveném na pláži může být krátká procházka na útes nad pláž ke strážné věži.

pláž Golden bay beach

Playa Birzebbugia

Navigovat na mapě

Pláž vhodná také například k poslednímu vykoupání před odletem zpět domů, protože ji najdete 15min autem na jih od letiště. Pláž se nachází ve stejnojmenném městečku. Málo kdo by čekal, že na druhé straně zálivu je největší maltský přístav s obrovskými překladištními jeřáby a doky s kontejnery pro zaoceánskou přepravu. Toto trochu kazí výhled z tak malebné pláže s bílým pískem a azurovou vodou. Nám přišel výhled naopak zajímavým rozptýlením, voda byla čistá a ani hluk nebyl slyšet.

Playa Birzebbugia

predmesti Valletty - Paola Parish Church

Navigovat na mapě
45 m / 148 ft

Krásnou procházku v okolních uličkách a výhled na jeden z nepochybně největších kostelů na Maltě vám poskytne vallettské předměstí a to čtvrť Tarxien.

predmesti Valletty - Paola Parish Church

Přístavní mestecko Marsaxlokk

Navigovat na mapě
32 m / 105 ft

Na jih od Valletty najdeme roztomile malinké přístavní městečko Marsaxlokk, které je jako stvořené k ochutnání kulinářských mořských specialit v jedné z restaurací na promenádě okolo přístavu. Případně je to vhodné místo k pokochání se pohledem na všemi barvami hrajícími loďkami ukotvenými v přístavu, které jej celý doslova pokryjí.

Přístavní mestecko Marsaxlokk


Články v okolí
Zajímavosti v okolí
Chtějí tam
Chci tam
Byli tam
Byl jsem tam