Ishak Pasha Trek

Ishak Pasha Trek

Krátký trek Kurdistánem

Chci tam
Byl jsem tam
Hodnocení:Velmi dobrý
Přelidněnost: Podprůměrná
Obtížnost: Průměrná
Čas: 1 den

Nejlepší jednodenní výlet z Doğubayazıtu vede ke krásnému otomanskému paláci Ishak Pasha Sarayi a dál do hor nad ním. Po cestě se vám naskytne krásný výhled na Ararat a uvidíte život v malých kurdských vesnicích, kde se skoro zastavil čas.

Obsah článku
Recenze

Článek: Túra Doğubayazıt - Ishak Pasha

Barevnou krajinou k pohádkovému paláci

Největší zajímavostí v blízkém okolí provinčního města Doğubayazıt je krásný otomanský palác Ishak Pasha. Pokud si chcete prohlédnout i okolní barevnou sopečnou krajinu a život místních Kurdů, není nic snazšího než vyrazit do paláce pěšky, na čím budou místní taxikáři nabízející své služby kroutit hlavou.

Článek: Prohlídka paláce Ishak Pasha Sarayi

Pohádkový palác u Araratu

Na samém východním konci Turecka, jen pár kilometrů od Iránu, leží v podhůří sopečných hor velmi dobře zachovalý otomanský palác Ishak Pasha. Vedle hory Ararat je to největší atrakce v širém okolí Doğubayazıtu. Navíc na návštěvu paláce můžete vyrazit pěšky po relativně pěkné trase přímo z Doğubayazıtu či ji zkombinovat s túrou přes zapomenuté Kurdské vesnice s výhledy na samotný Ararat nebo s krátkým výstupem na vyhlídkovou skálu nad palácem.

Článek: Túra přes sedlo nad Ishak Pasha

Výhled na Arararat a kurdské vesničky

Pokud máte po prohlídce pohádkového paláce Ishak Pasha Sarai ještě chuť na nějakou pěknou túru v jeho okolí, naskýtá se zde parádní přechod po staré zemědělské cestě až do kurdských vesniček na druhé straně hory s krásnými výhledy na Velký a Malý Ararat. Nezapomeňte však, že nakonec skončíte túru u hlavní silnice spojující Doğubayazıt s Íránskými hranicemi (20 km od města, 15 km od hranic), takže budete muset zpět buď stopovat, nebo počítat s dalšími čtyřmi hodinami chůze navíc.
Články v okolí
Zajímavosti v okolí
Chtějí tam
Chci tam
Byli tam
Byl jsem tam