Výstup na Bromo Viewpoint

Výstup na Bromo Viewpoint

Vyhlášené sopečné panoráma

Chci tam
Byl jsem tam
Hodnocení:Světové TOP
Přelidněnost: Nadprůměrná
Obtížnost: Lehká
Čas: 2:00 hod

Národní park Bromo Tengger Semeru ve východní části ostrova Jáva nabízí hned několik relativně jednoduchých túr v úžasné sopečné krajině. Nejznámější z nich je výstup na vyhlídku Bromo Viewpoint. Výhled odtud na obrovskou prastarou kalderu s čoudícím Bromem a monumentální sopku Semeru na obzoru patří mezi největší taháky, které může Indonesie nabídnout.

Obsah článku
Recenze

První vyhlídka na Bromo

Start této túry a hlavní východisko do celého národního parku Bromo Tengger Semeru je u návštěvnického centra, ležícího na konci silnice vedoucí z pobřežního města Probolinggo, ve výšce (2 220m n. m.). Čmoudící Bromo (2 392m n. m.) a starší sopka Batok (2 470m n. m.) je vidět přímo odtud.

První vyhlídka na Bromo

Úrodná sopečná půda

Cesta této túry vede za začátku vede po úzké asfaltce na hraně mohutné kaldery prastaré sopky Tengger. Celé okolí kaldery je obdělané, protože zdejší půda extrémně dobře plodí.

Úrodná sopečná půda

Ostré stěny staré kaldery

Stěny prastaré kaldery jsou velmi prudké a zubaté. Některá políčka jsou zasazena přímo v těchto velmi prudkých svazích, kupodivu bez teras.

Ostré stěny staré kaldery

Nádherné sopečné panoráma

Už při výstupu na Bromo Viewpoint číslo 1 se otevírá tento skvělý pohled, kvuli kterému jste sem vážili dlouhou cestu.

Nádherné sopečné panoráma

Pod stěnou kaldery

Po půlhodince pohodlné cesty prakticky po rovině se přiblížíte ke stěně kaldery a začíná finální výstup na Viewpoint

Pod stěnou kaldery

Náhorní zemědělská pláň

Cesta se začíná kroutit a za chvíli máte pěkný výhled na náhorní zemědělskou krajinu, po které jste před chvílí kráčeli. Jaký to rozdíl oproti sopečné pustině o sto výškových metrů níže.

Náhorní zemědělská pláň

Panoramatický výhled na Tengger

Po dalších deseti minutách výstupu je výhled ještě o něco více panoramatičtější. Pěkné je proudění mraku přes nejnižší místo a jejich klesání údolím k moři. Turistické městečko s hotely je také jako na dlani.

Panoramatický výhled na Tengger

Bromo panoramaticky

Konečně jste na viewpointu odkud je ten nejhezčí výhled na celé sopečné panoráma. Zde stačí jen chvíli čekat než nejvyšší hora Jávy – Semeru (3 675m n. m.) odfoukne. Bromo ten čoudí neustále.

Bromo panoramaticky

Stěny kaldery Tengger

Pohled na Bromo je světový, ale i výhled na stěny kaldery stojí zato. Je to prostě super vyhlídka, odkud za pěkného počasí nemá cenu spěchat pryč.

Stěny kaldery Tengger

Detail Broma

Z vyhlídky máte několik možností jak pokračovat dále – můžete vystoupat až na úplný vrchol kaldery a pokračovat po hřebeni, nebo sejít zpět na zemědělskou pláň a dojít až úplně blízko k sopce Bromo. Oboje stojí za to

Detail Broma


Články v okolí
Zajímavosti v okolí
Chtějí tam
Chci tam
Byli tam
Byl jsem tam