Opice v Ubud Monkey Forest

Opice v Ubud Monkey Forest

Prohlídka lesního parku plného opic

Chci tam
Byl jsem tam
Hodnocení:Vynikající
Přelidněnost: Větší
Obtížnost: Lehká
Čas: 1:30 hod

Lesní park Ubud Monkey Forest je jedno z nejnavštěvo­vanějších atrakcí ostrova Bali. Jedná se o park plný krásných tropických stromů, cestiček mezi chrámy, kde se nachází všudypřítomné opice druhu makaku.

Obsah článku
Recenze

Vstup do parku

Park se nachází defacto na okraji centra městečka Ubud. Před vstupem do parku se nachází parkoviště, kde můžete zaparkovat svůj skutr popřípadě Vás zde doveze agentura. Doporučují nenechávat nic u skútru, protože Vám to odnesou opice.

Vstup do parku

Opice jsou všude

Makakové si tento komplex oblíbili, protože je tady zde pro ně perfektní prostředí. Neustálý přísun potravy od turistů, tajuplné chrámy a hustá vegetace, kde mohou pobývat, jsou ideálním prostředím.

Opice jsou všude

Chrámy v parku

V parku je mnoho malých i větších chrámů, ale většinou se k nim nedá dostat blíže, protože jsou chráněné zamčenými ploty.

Chrámy v parku

Hinduistické sochy

V parku Ubud Monkey Forest se nachází mnoho zajímavých soch s motivy bohů, draků, ale i opic.

Hinduistické sochy
Lesní stezka

Lesní stezka

Park je protkán cestičkami a tak se vám může stát, že budete chodit v kruzích pořád dokola. Pokud půjdete směrem do nižších částí parku, dojdete do údolí, kde je řeka a úžasné hinduistické ruiny s nádherným kamenným mostem.

Ochrana opic a jejich posvátnost

Opice jsou na celém Bali chráněné a jsou považovány za posvátné. Hlídači v parku sledují veškeré dění a nikdo nesmí opicím ubližovat nebo je jakkoliv rozrušovat. Opice ale mohou naopak cokoliv. Třeba Vám vzít brýle nebo jídlo z batohu.

Ochrana opic a jejich posvátnost

Kamenný most

Uprostřed parku se nachází krásný kamenný most a celé místo kolem má úžasně nabitou atmosféru něčím starým a magickým.

Kamenný most

Dobrá rada na konec

Pokud chcete nalákat opice, aby Vám sedli třeba na rameno, doporučují si vzít nějaké ovoce s sebou. V parku sice ovoce prodávají, ale za 10–20 násobné ceny. Návštěva parku Ubud Monkey Forest opravdu stojí za to. Když pominete davy turistý, můžete si to docela užít.

Dobrá rada na konecČlánky v okolí
Zajímavosti v okolí
Chtějí tam
Chci tam
Byli tam
Byl jsem tam