Indonésie

Prohlídka chrámu Pura Luhur Uluwatu

Mořský chrám na skále a jeho tajemství

Pavel Szabo
Napsal/a 37 článků a sleduje jej/ji 6 cestovatelů
(2 hodnocení)
Prohlídka chrámu Pura Luhur Uluwatu
Vloženo: 20.12.2016
Autor: Pavel Szabo © gigaplaces.com

Pura Luhur Uluwatu je mořský chrám nacházející se na samotném cípu jihu ostrova Bali. Je to rozsáhlý chrámový komplex, kde se můžete projít, vyhlížet na moře s obrovských útesů a nebo zažít magickou atmosféru balijského tance Kecak.

Vstup do chrámu

Před vstupem do chrámu je velké parkoviště, kde se dá zaparkovat i se skútrem. Je třeba dávat bacha na tamější opice a nenechávat nic důležitého na parkovišti, např. helmy na skutru. Vstupné do chrámu Vás výjde do několika desítek korun. Je třeba počítat s tím, že by jste měli mít zahalená kolena a ramena, což se většinou řeší ovázaným sarongem.

Vstup do chrámu
Autor: © gigaplaces.com

Cesta parkem k útesům

Cesta k útesům, kde se nachází hlavní chrám, vede přes krásně udržovaný park. Těsně před západem slunce je zde rušno, neboť se na amfiteátru poblíž chrámu pravidelné koná představení tance Kecak.

Cesta parkem k útesům
Autor: © gigaplaces.com

Náměstí před hlavním chrámem

Než se vydáme k vyhlídkám na útesech, dojdeme na náměstí, kde už můžeme spatřit typickou architekturu balijských dřevěných chrámů. Taktéž jsou zde nejrůznější sochy, znázorňující postavy z pradávných mýtických příběhů.

Náměstí před hlavním chrámem
Autor: © gigaplaces.com

Útesy Uluwatu

Pohled na okolní útesy je fascinující a pohledem dolů se může mnohým osobách udělat nevolno. Na fotografii lze vidět do dálky lemující cestičku.

Útesy Uluwatu
Autor: © gigaplaces.com

Výhled na chrám Pura Luhur Uluwatu

Když se konečně dostaneme jednou z cestiček k vyhlídkám, vprvních momentech nás určitě zarazí výška útesů, která působí fantastický. Cestička lemuje útesy na stovky metrů daleko. Většina turistů směřuje k hlavnímu chrámu, který je tak typický z fotografií na internetu.

Výhled na chrám Pura Luhur Uluwatu
Autor: © gigaplaces.com

Historie chrámu Uluwatu

Chrám pura Luhur Uluwatu je jeden z nejposvátnějších chrámu ostrova Bali. Byl posaven někdy v 11. století a je zasvěcen duchům oceánů a moří. Nejvyšší místa se nachází až 70m nad hladinou moře. Bohužel dnes chrám působí spíše jako turistická atrakce, nicméně jako na celém Bali se zde pravidelně odehrávají nejrůznější obřady, kde se schází celé balijské rodiny.

Historie chrámu Uluwatu
Autor: © gigaplaces.com

Další útesy

Když půjdeme dál za hlavní chrám směrem na jihozápad dojdeme na další vyhlídku, ze které je unikátní pohled na další obrovské útesy. U této vyhlídky si můžete i něco zakoupit, bývají zde stánky s pitím.

Další útesy
Autor: © gigaplaces.com

Opice v chrámu Uluwatu

V komplexu se nachází několik skupinek opicí Makaků. Opice jsou chráněné a i když Vám něco ukradnou, místní stážcí Vám nedovolí opice obtěžovat. Proto si dávejte opravdu pozor na své osobní věci. My jsme byli svědky, kdy opice ukradli turistce brýle nebo sandáli, kterou si na moment sundala.

Opice v chrámu Uluwatu
Autor: © gigaplaces.com

Kecak na Uluwatu

Téměř pravidelně se v místním amfiteatru koná představení tance Kecak. Cena za představení je okolo pár stovek a je nutno si vstupenku koupit včas a popřípadě je nutno být na místě dříve, aby jste si zajistili dobrá místa.

Kecak na Uluwatu
Autor: © gigaplaces.com

Tanec Kecak

Kecak je rytmický tanec, který doprovází výkřiky balijců. Tanec má několik fází, při kterých se mění děj a rytmus.

Tanec Kecak
Autor: © gigaplaces.com

Mystické postavy v tanci Kecak

Tanec Kecak je také doprovázen dějem balijské mýtické legendy, kdy válčí bílá magie s černou magii a objevují se nejrůznější strašidelné postavy. Celý děj doprovází také ohňové efekty a atmoféra je doslova dechberoucí.

Mystické postavy v tanci Kecak
Autor: © gigaplaces.com

Odjezd v nočních hodinách

Po představení zavládne v místě Uluwatu chaos, lidé masově chrámový komplex opouští a parkoviště jsou přeplněná. Počítejte s větším provozem.

Zatleskej autorovi článku!
Sdílej to:

Byli tady (2)

Chtějí tam (1)

Byl jsi tam? Přispěj dobrou radou cestovatelům, kteří se chtějí vydat do téhle oblasti nebo si přidej místa do seznamu navštívených.

Chceš tam? Neni nic jednoduššího než se domluvit s ostatními a vyrazit na cestu nebo dostávat tipy na destinace kam se cheš podívat.

Aktivity

Praktické informace

Součást gigalistu

Giga List: Nejkrásnější výlety na Bali

Bali není jen koupání na krásných plážích. Je to velmi pestrý ostrov, kde můžete podnikat výstupy na sopky, procházky podél… pokračovat ve čtení

Nejkrásnější výlety na Bali
Díky!

Byl(a) jsi tam? Napiš recenzi tohoto místa

Hodnotilo již 2 cestovatelé

Byl(a) jsi tam? Napiš recenzi tohoto místa

Pro vložení recenze se musíš nebo

Jan Gřonka
22.05.2017 13:47
Světové TOP

Pro mě jedno z nejkrásnějších míst z Bali. Výhled z útesů a vlny, které se lámou o skály je super. Nostalgicky na to vzpomínám.

Láká tě Indonésie? Tak na co ještě čekáš!

Cestovní pojištění

Dobré cestovní pojištění je naprostá cestovatelská nutnost ať už vyrazíte kamkoliv. Vyber si to nejlepší dostupné!

Akční zájezdy

Pokud máte na svých cestách rádi, co nejméně starostí využijte akční nabídky cestovních kanceláří a cestujte bez stresu.

Levné letenky

Začni svou vysněnou cestu tím, že si pořídíš tu nejlepší letenku za akční cenu. Je přeci zbytečné platit více.

Levné hotely

Vyber si v předstihu hotel dle svých představ. Nemusíš pak řešit na místě, že už je plno, nebo že se ceny zvýšily.

Akční průvodci

Vyber si z nabídky průvodců Lonely Planet za akční ceny, ať na své cestě nemineš nejlepší místa.

Doporučený článek

Magazín: Nejluxusnější místa Řecka

Řecko je pro mnohé tou nejkrásnější zemí ve Středomoří. Nabízí neskutečných téměř 14 tisíc kilometrů pobřeží s více jak dva… pokračovat ve čtení

Nejluxusnější místa Řecka