Výlet k jezeru Pangong tso

Výlet k jezeru Pangong tso

Výlet ke smaragdovému jezeru

Chci tam
Byl jsem tam
Hodnocení:Světové TOP
Přelidněnost: Nadprůměrná
Obtížnost: Velmi lehká
Čas: 1 den

Jeden z nejhezčích výletů, které můžete v Ladakhu podniknout, je cesta k jezeru Pangong tso. Mimo něj po cestě zažijete přejezd víc jak pět tisíc metrů nad mořem vysokého průsmyku Chang la a užijete si vyhlídku na krásný klášter Chemrey.

Obsah článku
Recenze

Článek: Jízda přes průsmyk Chang la

Cesta k magickému jezeru

Pokud se chcete vydat k úžasnému jezeru Pangong tso, jedné z největších atrakcí Ladakhu, čeká vás dlouhá cesta přes Ladackhé pohoří vrcholící v trošku "zastrčeném" průsmyku Chang la (5 360m n. m.). Užijete si krásné výhledy na zdejší opuštěnou velehorskou krajinu, kde žije jen minimum obyvatel.

Článek: Návštěva jezera Pangong Tso

Úžasné jezero mezi Ladakhem a Tibetem

Jedno z vůbec nejkrásnějších jezer světa Pangong Tso (4 250m n. m.) (čínsky psané Bangong) leží jen pár hodin jízdy džípem západně od Léhu daleko za Ladackhým pohořím. Zároveň je považováno za vůbec největší himalájské jezero. Pokud sem pojedete jen na jednodenní výlet, tak je to docela náročná, únavná akce. Lepší je zde určitě přespat v kempu či hostelu a krásné scenérie okolo jezera si více užít. V jezeru je možné se i vykoupat, ale pokud nejste trénovaní otužilci, tak ve vodě moc dlouho nevydržíte.Články v okolí
Zajímavosti v okolí
Chtějí tam
Chci tam
Byli tam
Byl jsem tam