Tibet

Prohlídka jezera Pangong Tso

Úžasné jezero mezi Ladakhem a Tibetem

Petr Liška
Napsal/a 1743 článků a sleduje jej/ji 125 cestovatelů
Prohlídka jezera Pangong Tso
Vloženo: 21.01.2014
Autor: Petr Liška © gigaplaces.com

Jedno z vůbec nejkrásnějších jezer světa Pangong Tso (4 250m n. m.) (čínsky psané Bangong) leží jen pár hodin jízdy džípem západně od Léhu daleko za Ladackhým pohořím. Zároveň je považováno za vůbec největší himalájské jezero. Pokud sem pojedete jen na jednodenní výlet, tak je to docela náročná, únavná akce. Lepší je zde určitě přespat v kempu či hostelu a krásné scenérie okolo jezera si více užít. V jezeru je možné se i vykoupat

U Pangong Tso

Pangong Tso sice patří mezi největší atrakce Ladakhu, ale i tak sem každý den přijede na návštěvu jen pár džípů. Břehy jezera jsou nehostinné – vyprahlé a prosolené. Na jih od jezera leží na délku malé (cca jen 50 km dlouhé) pohoří Pangong s řadou šestitisícovek. Některé z ledovců tohoto pohoří uvidíte i od jezera.

U Pangong Tso
Autor: © gigaplaces.com

Sporá vegetace

I když jsou zde podmínky pro život více než nepříznivé, najdete i zde sporou vegetaci, která zde přežije. Nejhezčí výhledy na jezero a hory, které ho obklopují, jsou na západním konci jezera.

Sporá vegetace
Autor: © gigaplaces.com

Fotografův ráj

Jedno z nejoblíbenějších míst pro fotografy je zajímavá pláž se zeleným jezírkem uprostřed. Z tohoto místa můžete mít desítky fotek s různou kompozicí a pak budete dlouho přemýšlet, která je nejlepší :-)

Fotografův ráj
Autor: Ivan Puškáš © gigaplaces.com

Nekonečné jezero

Jezero je sice ve většině své délky jen něco okolo čtyř kilometrů široké, ale na délku dosahuje úctyhodných 134 kilometrů. 1/3 patří Indii /ta je pro turisty nejlépe dostupná/, druhá třetina patří do sporného území Aksai Chin /území původně spadající pod Ladakh, respektive Indii, nyní v podstatě obsazené Čínou/, zbytek patří do Tibetu.

Nekonečné jezero
Autor: Ivan Puškáš © gigaplaces.com

Pohoří Pangong

Celá oblast v podstatě není moc trekery prozkoumána, ale možnosti na výstupy v pohoří Pangong jsou nepřeberné. Džíp vás podél břehu doveze nejdál do vesničky Spangmik.

Pohoří Pangong
Autor: © gigaplaces.com

Severní strana jezera

Většina ledovcových vrcholků na severní straně jezera už spadá do Aksai Chinu. V podstatě to jsou jedny z nejodlehlejších částí světa.

Severní strana jezera
Autor: © gigaplaces.com

Bezejmenná dominanta

Západnímu konci jezera dominuje bezejmenná hora v cca (5 350m n. m.), která bude přitahovat váš zrak po celou dobu návštěvy jezera. Určitě by nebylo špatné na ní vylézt a kochat se výhledem na jezero.

Bezejmenná dominanta
Autor: © gigaplaces.com

Kemp u jezera

Pár set metrů od jezera stojí na vyprahlém břehu tea tent, kde si můžete dát něco dobrého a je tu i předražený kemp (na ladackhé poměry).

Kemp u jezera
Autor: Ivan Puškáš © gigaplaces.com
Zatleskej autorovi článku!
Sdílej to:

Byli tady (1)

Chtějí tam (1)

Byl jsi tam? Přispěj dobrou radou cestovatelům, kteří se chtějí vydat do téhle oblasti nebo si přidej místa do seznamu navštívených.

Chceš tam? Neni nic jednoduššího než se domluvit s ostatními a vyrazit na cestu nebo dostávat tipy na destinace kam se cheš podívat.

Aktivity

Praktické informace

Součást itineráře

Článek: Výlet k jezeru Pangong tso

Jeden z nejhezčích výletů, které můžete v Ladakhu podniknout, je cesta k jezeru Pangong tso. Mimo něj po cestě zažijete přejezd… pokračovat ve čtení

Výlet k jezeru Pangong tso
Díky!

Byl(a) jsi tam? Napiš recenzi tohoto místa

Hodnotilo již 0 cestovatelé

Byl(a) jsi tam? Napiš recenzi tohoto místa

Pro vložení recenze se musíš nebo

Láká tě Čína? Tak na co ještě čekáš!

Cestovní pojištění

Dobré cestovní pojištění je naprostá cestovatelská nutnost ať už vyrazíte kamkoliv. Vyber si to nejlepší dostupné!

Akční zájezdy

Pokud máte na svých cestách rádi, co nejméně starostí využijte akční nabídky cestovních kanceláří a cestujte bez stresu.

Levné letenky

Začni svou vysněnou cestu tím, že si pořídíš tu nejlepší letenku za akční cenu. Je přeci zbytečné platit více.

Levné hotely

Vyber si v předstihu hotel dle svých představ. Nemusíš pak řešit na místě, že už je plno, nebo že se ceny zvýšily.

Akční průvodci

Vyber si z nabídky průvodců Lonely Planet za akční ceny, ať na své cestě nemineš nejlepší místa.

Doporučený článek

Magazín: Nejluxusnější místa Řecka

Řecko je pro mnohé tou nejkrásnější zemí ve Středomoří. Nabízí neskutečných téměř 14 tisíc kilometrů pobřeží s více jak dva… pokračovat ve čtení

Nejluxusnější místa Řecka