Túra vnitrozemím Malola

Túra vnitrozemím Malola

Prodírání se druhotnou vegetací

Chci tam
Byl jsem tam
Hodnocení:Dobrý
Přelidněnost: Velmi malá
Obtížnost: Lehká
Čas: 1:30 hod

Život na pobřeží Tichomořských ostrůvků je pohodlný a probíhá většinou v pomalém tempu, ale dobrodruhovi občas nedá, aby neprozkoumal i jejich vnitrozemí a nevylezl na nějakou vyhlídku s rozhledem po okolních ostrovech. Na Malolu dosahují nejvyšší kopce téměř 200 metrů nad mořem, takže výhled opravdu není špatný. Bohužel cesty necesty vedou většinou hustou křovinatou travnatou druhotnou vegetací, takže vlastní pochod není moc příjemný. Navíc mimo časné ranní hodiny zde panuje neskutečné vedro takřka bez možnosti stínu. Pokud máte trošku „štěstí“, projdete i obrovskou pavučinou nejednoho pavouka.

Obsah článku
Recenze

Zátoka s vrakem

Navigovat na mapě

Ideálním východiskem na tuto krátkou túru je zátočina s vrakem – oblíbené místo pro kajakáře či šnorchlisty. Odtud vede pěšina do vnitrozemí k ubytovně pro zaměstnance resortu Walu Beach. Jejich bydlení není rozhodně nějaké honosné, tak proto je možné před turisty trochu schované.

Zátoka s vrakem

První vyhlídka

Od ubytovny zaměstnanců je cestička už docela neznatelná a spíš intuitivní. Nepříjemná je ostrá tráva a velmi horké počasí. Naštěstí se pozvolna otvírají první pohledy například na malé jezírko jen těsně u moře, ke kterému se lze taky dostat podél pobřeží.

První vyhlídka

Výhled na Malolo Lailai

Navigovat na mapě

Po výstupu na jeden ze dvou nejvyšších kopců na ostrově se otevře široký pohled, který je ale trošku depresivní – prakticky tu nezůstala žádná původní vegetace / džungle. Malé zbytky původního lesa jsou většinou pouze za resorty a dělají iluzi „tropického ráje“ nebo v nižších polohách. Tady si člověk uvědomí, jak je původní vegetace mnohonásobně hodnotnější než následné křoviště. Tento výhled směrem k sousednímu „sesterskému“ ostrovu Malolo Lailai je naštěstí trochu zelenější.

Výhled na Malolo Lailai

Souostroví Mamanucas z ptačího pohledu

Z vyhlídky je vidět celá spousta dalších ostrovů. Bohužel většinu času je zde šedivý opar z vlhka a vedra nesvědčící čistým „horským“ pohledům. Úplně nejblíž napravo je ostrov Honeymoon dostupný v podstatě jen při výletu Island Hopping. Protáhlým ostrovem v popředí je Mana. Dalšími ostrovy ve výhledu jsou Yanuya, Monuriki, Tokoriki, Tavua a Matamanoa.

Souostroví Mamanucas z ptačího pohledu

Obří pavouk

Po cestě není těžké najít obrovské pavoučí sítě s jejím velkým majitelem. Není tedy od věci při této vycházce koukat pozorně před sebe.

Obří pavouk

Kopec nad Walu beach

Navigovat na mapě

Z hlavní vyhlídky je vidět i zalesněnější kopec přímo nad resortem Walu beach /viz. úvodní snímek fotoreportu/, tak není špatné podívat se ještě i na něj, i když cesta je snad ještě horší. Je z něj ale pěkná vyhlídka na neprostupnou zátočinu a jako malá tečka je vidět i vrak lodi. 

Kopec nad Walu beach

Vyhlídka na Ostrov Casteway

Pěkná je vyhlídka i na ostrov Casteway ležící hned za Malolem.

Vyhlídka na Ostrov Casteway


Články v okolí
Zajímavosti v okolí
Chtějí tam
Chci tam
Byli tam
Byl jsem tam