Fidži

Túra vnitrozemím Malola

Prodírání se druhotnou vegetací

Petr Liška
Napsal/a 1725 článků a sleduje jej/ji 120 cestovatelů
Túra vnitrozemím Malola
Vloženo: 16.07.2013
Autor: Petr Liška © gigaplaces.com

Život na pobřeží Tichomořských ostrůvků je pohodlný a probíhá většinou v pomalém tempu, ale dobrodruhovi občas nedá, aby neprozkoumal i jejich vnitrozemí a nevylezl na nějakou vyhlídku s rozhledem po okolních ostrovech. Na Malolu dosahují nejvyšší kopce téměř 200 metrů nad mořem, takže výhled opravdu není špatný. Bohužel cesty necesty vedou většinou hustou křovinatou travnatou druhotnou vegetací, takže vlastní pochod není moc příjemný. Navíc mimo časné ranní hodiny zde panuje neskutečné vedro takřka bez možnosti stínu. Pokud máte trošku „štěstí“, projdete i obrovskou pavučinou nejednoho pavouka.

Zátoka s vrakem

Ideálním východiskem na tuto krátkou túru je zátočina s vrakem – oblíbené místo pro kajakáře či šnorchlisty. Odtud vede pěšina do vnitrozemí k ubytovně pro zaměstnance resortu Walu Beach. Jejich bydlení není rozhodně nějaké honosné, tak proto je možné před turisty trochu schované.

Zátoka s vrakem
Autor: © gigaplaces.com

První vyhlídka

Od ubytovny zaměstnanců je cestička už docela neznatelná a spíš intuitivní. Nepříjemná je ostrá tráva a velmi horké počasí. Naštěstí se pozvolna otvírají první pohledy například na malé jezírko jen těsně u moře, ke kterému se lze taky dostat podél pobřeží.

První vyhlídka
Autor: © gigaplaces.com

Výhled na Malolo Lailai

Po výstupu na jeden ze dvou nejvyšších kopců na ostrově se otevře široký pohled, který je ale trošku depresivní – prakticky tu nezůstala žádná původní vegetace / džungle. Malé zbytky původního lesa jsou většinou pouze za resorty a dělají iluzi „tropického ráje“ nebo v nižších polohách. Tady si člověk uvědomí, jak je původní vegetace mnohonásobně hodnotnější než následné křoviště. Tento výhled směrem k sousednímu „sesterskému“ ostrovu Malolo Lailai je naštěstí trochu zelenější.

Výhled na Malolo Lailai
Autor: © gigaplaces.com

Souostroví Mamanucas z ptačího pohledu

Z vyhlídky je vidět celá spousta dalších ostrovů. Bohužel většinu času je zde šedivý opar z vlhka a vedra nesvědčící čistým „horským“ pohledům. Úplně nejblíž napravo je ostrov Honeymoon dostupný v podstatě jen při výletu Island Hopping. Protáhlým ostrovem v popředí je Mana. Dalšími ostrovy ve výhledu jsou Yanuya, Monuriki, Tokoriki, Tavua a Matamanoa.

Souostroví Mamanucas z ptačího pohledu
Autor: © gigaplaces.com

Obří pavouk

Po cestě není těžké najít obrovské pavoučí sítě s jejím velkým majitelem. Není tedy od věci při této vycházce koukat pozorně před sebe.

Obří pavouk
Autor: © gigaplaces.com

Kopec nad Walu beach

Z hlavní vyhlídky je vidět i zalesněnější kopec přímo nad resortem Walu beach /viz. úvodní snímek fotoreportu/, tak není špatné podívat se ještě i na něj, i když cesta je snad ještě horší. Je z něj ale pěkná vyhlídka na neprostupnou zátočinu a jako malá tečka je vidět i vrak lodi. 

Kopec nad Walu beach
Autor: © gigaplaces.com

Vyhlídka na Ostrov Casteway

Pěkná je vyhlídka i na ostrov Casteway ležící hned za Malolem.

Vyhlídka na Ostrov Casteway
Autor: © gigaplaces.com
Zatleskej autorovi článku!
Sdílej to:

Byli tady (1)

Chtějí tam (0)

Buď prvním, kdo tam chce!

Byl jsi tam? Přispěj dobrou radou cestovatelům, kteří se chtějí vydat do téhle oblasti nebo si přidej místa do seznamu navštívených.

Chceš tam? Neni nic jednoduššího než se domluvit s ostatními a vyrazit na cestu nebo dostávat tipy na destinace kam se cheš podívat.

Aktivity

Praktické informace

Součást itineráře

Článek: Cestování po ostrově Malolo

Ostrov Malolo je vzdálený od brány na Fidži – Viti Levu jen hodinu cestu lodí, proto je z něj ideální startovací místo na… pokračovat ve čtení

Cestování po ostrově Malolo
Díky!

Byl(a) jsi tam? Napiš recenzi tohoto místa

Hodnotilo již 0 cestovatelé

Byl(a) jsi tam? Napiš recenzi tohoto místa

Pro vložení recenze se musíš nebo

Láká tě Fidži? Tak na co ještě čekáš!

Cestovní pojištění

Dobré cestovní pojištění je naprostá cestovatelská nutnost ať už vyrazíte kamkoliv. Vyber si to nejlepší dostupné!

Akční zájezdy

Pokud máte na svých cestách rádi, co nejméně starostí využijte akční nabídky cestovních kanceláří a cestujte bez stresu.

Levné letenky

Začni svou vysněnou cestu tím, že si pořídíš tu nejlepší letenku za akční cenu. Je přeci zbytečné platit více.

Levné hotely

Vyber si v předstihu hotel dle svých představ. Nemusíš pak řešit na místě, že už je plno, nebo že se ceny zvýšily.

Akční průvodci

Vyber si z nabídky průvodců Lonely Planet za akční ceny, ať na své cestě nemineš nejlepší místa.

Doporučený článek

Magazín: Nejluxusnější místa Řecka

Řecko je pro mnohé tou nejkrásnější zemí ve Středomoří. Nabízí neskutečných téměř 14 tisíc kilometrů pobřeží s více jak dva… pokračovat ve čtení

Nejluxusnější místa Řecka