Cestování po ostrově Malolo

Cestování po ostrově Malolo

Okolo největšího ostrova

Chci tam
Byl jsem tam
Hodnocení:Velmi dobrý
Přelidněnost: Podprůměrná
Obtížnost: Lehká
Čas: 3 dny

Ostrov Malolo je vzdálený od brány na Fidži – Viti Levu jen hodinu cestu lodí, proto je z něj ideální startovací místo na prozkoumávání pěkného souostroví Mamanuca. Užijete si zde nejen pěkné pláže, ale i kajakové plavby či průzkum vnitrozemí ostrova.

Obsah článku
Recenze

1. až 2. den

Poznávání Malola

První dva dny poznávejte pláže ostrova Malola, které jsou všechny na jeho západní straně. Ideální dopravní prostředek mezi nimi je kajak, protože vnitrozemím je to často daleko náročnější. Na kajaku si můžete doplout i k malému vraku lodi či k privátnímu ostrovu Wadigi. Užívejte si krásných západů slunce a relaxujte v hamakách mezi kokosovými palmami. Pokud vás i zde bude lákat nějaká kratší turistika, zkuste vystoupat na nějaký kopec ve vnitrozemí a porozhlédněte se po celém souostroví. Radši ale vyrazte brzy ráno, ať nepadnete ve velkém odpoledním vedru. 

Článek: Pláže na ostrovu Malolo

Největší z Mamanuca

Malolo je největší z ostrovů v souostroví Mamanuca a zároveň leží docela blízko Nadi (hodina plavby člunem), tak je relativně dostupným cílem pro moře lačnící výletníky. Žádné davy turistů tu naštěstí ale i tak nenajdete. Hlavním důvodem je, že jsou tu jen čtyři malé resorty ležící na jihozápadní straně ostrova, které jsou od sebe navíc docela vzdálené a nemají ani moc velkou ubytovací kapacitu. Z Malola jsou pěkné výhledy na okolní ostrůvky, hlavně na Wadigi - jak z pláže tak i na místní poměry z vysokých kopců ve vnitrozemí. Nejoblíbenější činností na ostrově, mimo koupání a lenošení v hamakách jsou plavby na kajaku. Cílů je zde několik - jednak mezi resorty, k opuštěnému vraku či na mělčinu mezi Malolem a Wadigi. Odvážnější se můžou vydat i na protější ostrovy Casteway.

Článek: Privátní ostrov Wadigi

Soukromý ostrov jen pro vyvolené

Výletníci pobývající na větším ostrovu Malolo mají na obzoru pěknou kulisu v podobě soukromého mini ostrůvku Wadigi, kde mají neubytovaní zakázáno i jen na chvíli přistát. Ostrov působí jak krásná kulisa při kouzelných západech slunce.


Článek: Túra vnitrozemím Malola

Prodírání se druhotnou vegetací

Život na pobřeží Tichomořských ostrůvků je pohodlný a probíhá většinou v pomalém tempu, ale dobrodruhovi občas nedá, aby neprozkoumal i jejich vnitrozemí a nevylezl na nějakou vyhlídku s rozhledem po okolních ostrovech. Na Malolu dosahují nejvyšší kopce téměř 200 metrů nad mořem, takže výhled opravdu není špatný. Bohužel cesty necesty vedou většinou hustou křovinatou travnatou druhotnou vegetací, takže vlastní pochod není moc příjemný. Navíc mimo časné ranní hodiny zde panuje neskutečné vedro takřka bez možnosti stínu. Pokud máte trošku "štěstí", projdete i obrovskou pavučinou nejednoho pavouka.

3. den

Ostrov Casteway

Třetí den věnujte průzkumu vedlejšího ostrovu Casteway. Doplujte tam kajakem, nebo pokud je to pro vás moc velká výzva, nechte se tam převézt z Malola lodí. Najdete zde jak hotelovou pláž, tak naprosto osamělé robinzonovské pruhy písku. Vypadá to tady jak v pacifickém ráji, tak je to pro někoho možná zajímavější variantou bydlet zde, než na větším Malolu. 

Článek: Okolo ostrovu Casteway

Malý tropický ráj

Malinký, jenom sedmdesátihektarový, ostrůvek láká vidinou několik dní relaxu a nicnedělání. Je tu postaven naštěstí jen jeden malý resort, u kterého jsou dvě pěkné pláže. Nechá se zde naštěstí koupat i při odlivu, což není na všech plážích bohužel vždy pravidlem. Na jihu ostrova jsou další pláže, naprosto liduprázdné. Oblíbenou místní činností jsou plavby na kajaku kolem celého ostrova. Velkým překvapením je, že se slavným filmem Trosečník s Tomem Hanksem v hlavní roli má tento ostrov společný jen název. Děj filmu se ve skutečnosti odehrává na ostrovu Monuriki.


4. den

Ve znamení přesunu mezi ostrovy

Čtvrtý den buďto využijte místního výletu zvaného island hopping, kdy navštívíte během dne několik dalších ostrovů, nebo se na nějaký další ostrov přestěhujte a poznávejte nové pláže.

Článek: Island Hopping

Výlet z ostrovu na ostrov

Jeden z nejoblíbenějších výletů v souostroví Mamanuca je takzvaný "Island Hopping". Také je to jediná možnost, když nepočítáme nějaké extrémní kajakáře, jak navštívit nejkrásnější Mociu Island alias Honeymoon (viz. úvodní snímek fotoreportu). Během i jediného dne tak můžete vidět několik ostrovů.Články v okolí
Zajímavosti v okolí
Chtějí tam
Chci tam
Byli tam
Byl jsem tam