Túra Thorong Phedi - High Camp

Túra Thorong Phedi - High Camp

Povinný výšlap s pěknými výhledy

Chci tam
Byl jsem tam
Hodnocení:Dobrý
Přelidněnost: Nadprůměrná
Obtížnost: Průměrná
Čas: 1:00 hod

Blikání čelovek naznačuje, že je jen pár hodin po půlnoci a většina turistů odtud startuje na nejdelší den treku kolem Annapuren – přechod sedla Thorong la (někdy psané jako Thorung la). Tím pádem procházejí nejstrmější úsek do High Campu ještě za hluboké tmy či za rozbřesku. Ti, kteří mají v plánu se ubytovat až v High Campu nebo tam jdou jen pro lepší aklimatizaci a odpoledne se vrací zpět do Thorong Phedi si narozdíl od nich můžou užívat krásné pohledy nejen na Annapurnu III. a Gangapurnu.

Obsah článku
Recenze

Rokle Kone Kholy

Cesta z Thorong Phedi stoupá klikaticemi v suťovém svahu. Vlastní cesta je ale docela dobrá. Pěkný je výhled na kdysi gigantický ledopád, ze kterého zbyl dodnes jen tři sta metrů vysoký skalní útes na jednom místě prorvaný neschůdnou roklí Kone Kholy.

Rokle Kone Kholy

Vyhlídka na Purbung Himal

Nad roklí Kone kholy je kuloár hor Damodarského Himaláje s odtud dominantním Purbungem (6 500m n. m.)

Vyhlídka na Purbung Himal

Hřeben mezi Gangapurnou a Tare Kang

S přibývajícími výškovými metry se čím dál víc otevírá pohled na jih na hlavní himalájský hřeben od Annapurny III. až po Tare Kang /Glacier Dome/ (7 069m n. m.), takže případné delší vydýchávání lze těmito výhledy docela dobře omluvit :-).

Hřeben mezi Gangapurnou a Tare Kang

Annapurna III. (7 555m n. m.) v detailu

Cesta nekonečnými serpentýnami se postupem času hodně přiblíží skalnímu útesu, pak prudce zahne doprava a uzavřeným údolím, už bez výhledu, stoupá posledních pár desítek výškových metrů do High Campu, kde minimálně teplý čaj přijde rozhodně vhod. Většina lidí co má v plánu jít přes průsmyk stává úplně zbytečně už kolem třetí hodiny ranní a většinu času jdou ve velké zimě a ve tmě. Ideální čas je až tak kolem šesté ráno. Ti co mají tuto etapu jen jako aklimatizaci, či se přesouvají pouze do High Campu, můžou vyrazit prakticky kdykoliv.

Celkové převýšení je 350 metrů.

Annapurna III. (7 555m n. m.) v detailu


Články v okolí
Zajímavosti v okolí
Chtějí tam
Chci tam
Byli tam
Byl jsem tam