Prohlídka vesničky Piodão

Prohlídka vesničky Piodão

Kamenná vesnička skrytá v kopcích

Chci tam
Byl jsem tam
Hodnocení:Výborný
Přelidněnost: Větší
Obtížnost: Lehká
Čas: 3:00 hod

O tom, že portugalská města jako Porto, Lisabon či Aveiro patří mezi pýchu Portugalska, není pochyb, nutno ale dodat, že ani venkov zde nezůstává pozadu. Zejména méně turisticky navštěvované oblasti skrývají ty opravdové skvosty, které si dokázaly zachovat svůj historický půvab až dodnes a jednou z takových vesniček je právě Piodão.

Obsah článku
Recenze [2x]

Piodão

Navigovat na mapě
675 m / 2 215 ft

Vesnička Piodão, posazená mezi kopci v pohoří Serra do Açor, je se svými domky, postavenými z pískovcového kamene, typickou ukázkou nádhery portugalského starodávného venkova.

Piodão
Uličky v Piodãu

Uličky v Piodãu

40.229565, -7.82519

Úzké uličky, dlážděné kameny, jsou navzájem pospojovány mnoha schodišti, které vedou mezi jednotlivými domy. Všechny jsou si tak podobné, že je zde i přes spoustu ukazatelů velice snadné zabloudit.

Kostel Igreja Matriz

Navigovat na mapě
675 m / 2 215 ft

Hned na kraji vesničky, s výhledem na hlavní náměstí, stojí krásný modro-bíle malovaný kostel, jehož historické kořeny sahají až do sedmnáctého století.

Kostel Igreja Matriz

Foz de Égua

Navigovat na mapě
475 m / 1 558 ft

Jen pár minut autem od Piodãa leží malá osada Foz de Égua, kde se stékají dva potůčky. Na tomto místě stojí dva spojené kamenné mosty a o kousek výše je zavěšen třetí most, tentokrát dřevěný. Díky půvabu tohoto místa jsou zde často k vidění i novomanželské páry, které se nechávají fotit v nejrůznějších pózách a chcete-li mít fotku bez nich, nezbývá, než si počkat.

Foz de Égua

Visutý most

Navigovat na mapě
475 m / 1 558 ft

Visutý most nad Foz de Égua byl v době naší návštěvy bohužel uzavřen.

Visutý most

Modlitebna

Navigovat na mapě
475 m / 1 558 ft

Vystoupáte-li na vrcholek osady Foz de Égua, dostanete se k malé modlitebně se soškou panny Marie, která je obestavěna kamennou zídkou ve stylu místních domků.

Modlitebna

Torre

Nejvyšší hora pevninské části Portugalska

Z Piodãa či Foz de Égua si můžete udělat malý výlet na nejvyšší horu pevninské části Portugalska – Torre. Autem sem vyjedete za necelou hodinku a odtud pak můžete pokračovat do vesničky Monsanto, která se od roku 1938 pyšní titulem „nejportugalštější vesnice“, jenž získala v národní soutěži.Články v okolí
Zajímavosti v okolí
Chtějí tam
Chci tam
Byli tam
Byl jsem tam