Prohlídka hradu Hanjan

Prohlídka hradu Hanjan

Strážce dvou údolí

Chci tam
Byl jsem tam
Hodnocení:Velmi dobrý
Přelidněnost: Podprůměrná
Obtížnost: Velmi lehká
Čas: 0:30 hod

Hrad v Hanjanu stojí velmi takticky na ostrohu v místech, kde se spojují dvě úrodná horská údolí, jen kousek před tím než začne nedozírná pouštní pláň. Většina turistů zde zastaví jen na fotku od silnice, když míří do zajímavé horské vesnice Abyaneh, ale určitě stojí za to si prohlédnout celé volně přístupné ruiny, od kterých je navíc krásný výhled do údolí.

Obsah článku
Recenze

Hrad Hanjan v celé kráse

Nejhezčí výhled na hrad Hanjan je opravdu od silnice vedoucí na Abyaneh. Z této strany byl hrad díky kolmému skalnímu útesu prakticky nedobytný. Nyní je bohužel hned vedle hradu dost necitlivě vybudovaný stožár mobilního operátora.

Hrad Hanjan v celé kráse

Zelené horské údolí

Po vedlejší silnici se nechá vyjet do stejnojmenné vesnice až přímo k hradu. Od něj je pěkný výhled do zeleného údolí vedoucího od Abyaneh.

Zelené horské údolí

Vstup do hradu

Vstup do hradu je malou brankou hned vedle mohutné rohové bašty.

Vstup do hradu

Vnitřek hradu

Vnitřek hradu je volně přístupný bez vstupného. Jako většina takových památek v Iránu pozvolna chátrá.

Vnitřek hradu

Chodby v hradu

Hrad si můžete opravdu libovolně prolézt. Je ale nezbytná velká opatrnost, protože spousta stropů a zdí je už propadlých a všude jinde ve světě by byl takový to objekt pro jistotu uzavřen.

Chodby v hradu

Hřiště před hradem

Pokud máte i po prohlídce sílu si trochu zacvičit v prudkém iránském letním slunci, můžete využít posilovací hřiště hned před hradem.

Hřiště před hrademČlánky v okolí
Zajímavosti v okolí
Chtějí tam
Chci tam
Byli tam
Byl jsem tam