Prohlídka Chipiony

Prohlídka Chipiony

Město ve znamení majáku a katedrály

Chci tam
Byl jsem tam
Hodnocení:Dobrý
Přelidněnost: Velká
Obtížnost: Minimální
Čas: 1 den

Chipiona je oblíbené koupací středisko jen kousek od ústí významné španělské řeky Guadalquivir a národního parku Doñana. Mimo sezonu působí trochu jak město duchů, zato od jara do podzimu překypuje životem a davy turistů. Nejznámějšími památkami zde je nejvyšší španělský maják (třetí v Evropě a pátý na světě) a katedrála ležící prakticky na pláži. Dále je zde k vidění malé staré centrum, hrad a marína.

Obsah článku
Recenze

Pláž v Chipioně

Navigovat na mapě

Hlavní pláž v Chipioně je okolo kilometru a půl dlouhá a rozkládá se mezi majákem a katedrálou. Samozřejmě písek pokračuje mnoho kilometrů dál a dál na jih.

Pláž v Chipioně

Mimosezona

Mimo sezonu je pláž prakticky jen vaše. Sem tam proběhne jen běžec či se ve vodě prohánějí surfaři s kity. Za to v sezoně zde kolikrát není ani k hnutí.

Mimosezona

Maják v Chipioně

Navigovat na mapě

Jednou ze zajímavostí města je i zdejší vysoký maják dosahující výšky 69 metrů, což ho řadí na první místo ve Španělsku.

Maják v Chipioně

Svatyně Panny Marie

Navigovat na mapě

Nejznámějším místním obrázkem je však výhled na svatyni Panny Marie, který je s přehledem nejkrásnější při západu slunce.

Svatyně Panny Marie

Západ slunce v Chipioně

Z Chipiony je díky její poloze i krásný výhled na západ slunce, který si můžete užít buď přímo z pláže, nebo z nějaké restaurace na promenádě.

Západ slunce v Chipioně


Články v okolí
Zajímavosti v okolí
Chtějí tam
Chci tam
Byli tam
Byl jsem tam