Procházka Myší dírou k Adamovu loži

Procházka Myší dírou k Adamovu loži

Nejhezčí roklí Hruboskalska

Chci tam
Byl jsem tam
Hodnocení:Dobrý
Přelidněnost: Nadprůměrná
Obtížnost: Velmi lehká
Čas: 0:30 hod

Pokud už navštívíte Hruboskalsko, nezapomeňte se projít i Myší dírou k Adamovu loži, což je sice velmi kraťoučká procházka, ale užijete si zde atmosféru stinné rokle mezi vysokými pískovcovými skalami. Pro většinu turistů je to navíc jen start do velkého okruhu Hruboskalskem či pochodem dál k hradu Valdštejn či až do Turnova. Pro rodinu s malými dětmi to může být zároveň i cíl, který je bude bavit díky několika skalním průrvám, které jsou po cestě. Zároveň tudy vede také alternativní cesta z Lázní Sedmihorek k zámku Hrubá skála.

Obsah článku
Recenze [3x]

Myší díra

Na parkovišti před zámkem Hrubá Skála u stánků s občerstvením je tak trochu skrytý vstup do Myší díry – nejdelší sluje na Hruboskalsku. Čeká vás sestup po několika desítkách schodů úzkou štěrbinou mezí skalními věžemi. Velmi obézní lidé by se sem radši neměli vůbec pouštět, aby zde neuvázli.

Myší díra

Vstup do Myší díry

Po tom co sejdete velký počet schodů, ocitnete se na dně stinné rokle obklopené vysokými skalními věžemi, takzvanými Dračími skálami. Samotný vstup do Myší díry odtud vypadá docela tajemně.

Vstup do Myší díry

Dračí skály

Na východ odtud klesá turistická cesta směr Lázně Sedmihorky či alternativně k železniční stanici Hrubá Skála. My však půjdeme přesně opačně směr Adamovo lože.

Dračí skály

Vrcholky skalních věží

Většinu času na této procházce budete mít hlavu hodně zakloněnou, abyste viděli i vrcholky skal.

Vrcholky skalních věží

U Adamova lože

Cesta stoupá a další úzkou proláklinou se dostanete na malé „náměstíčko“, na jehož jižní straně se nachází slavné Adamovo lože.

U Adamova lože

Skalní průrva

Při pohledu zpět je pěkně vidět malá skalní průrva, kterou jste na náměstíčko u Adamova lože přišli.

Skalní průrva

Adamovo lože

Adamovo lože je další bájemi opředené místo v Hruboskalsku. Ležet na něm byste ale určitě nechtěli.

Adamovo lože

Skalní průrvou k rozcestí

Od Adamova lože vás čeká poslední výstup skalní průrvou až k rozcestníku. Pokud jdete s malými dětmi, tak vám to už možná bude stačit a vrátíte se po silničce zpátky k zámku. Ti co podnikají přechod Českého ráje, budou nejspíš pokračovat přímo k hradu Valdštejn, většina se ale vydává dál směr Mariánská a další vyhlídky.

Skalní průrvou k rozcestí


Články v okolí
Zajímavosti v okolí
Chtějí tam
Chci tam
Byli tam
Byl jsem tam