Jízda po Going To The Sun Road

Jízda po Going To The Sun Road

Legendární horská silnice v Rocky Mountains

Chci tam
Byl jsem tam
Hodnocení:Vynikající
Přelidněnost: Průměrná
Obtížnost: Průměrná
Čas: 7:00 hod

Going to the Sun Road je malebná horská cesta v Rocky Mountains – Skalistých horách v západních Spojených státech, v národním parku Glacier v Montaně. Sluneční cesta, je jedinou cestou, která prochází parkem, přes Logan Pass v nadmořské výšce 2 026 m, což je nejvyšší bod silnice. Stavba začala v ro­ce 1921 a byla do­končena v roce 1932. V USa je stejně dobře známá jako Route 66

Obsah článku
Recenze [1x]

McDonaldovo jezero

Historická silnice, začíná od McDonaldového jezera

McDonaldovo jezero

Avalanche Lake

Going to the Sun Road nabízí několik zastávek. Třeba k tomuhle krásnému Lavinovému jezeru, který je asi hodinu cesty od parkoviště.

Avalanche Lake

Pohled na Going to the Sun Road

Silnice je otevřená pouze pár měsíců. Nejčastěji od června do října než přijde sníh. Často pak zde silnice zapadá sněhem až do výšky 20 metrů.

Pohled na Going to the Sun Road

Historické autobusy

na této silnici jezdí tyto historické autobusy. na silnici strážci nepustí jen tak někoho. Auto nesmí být delší než 6,4 m a širší než 2,43 m, jinak vás na Cestu ke slunci vůbec nepustí. Silnice je opravdu úzká.

Historické autobusy

Pohled na Logan Pass

V blízkosti kanadských hranic, jsou již hory ledovcového původu.

Pohled na Logan Pass

Takové pohledy neomrzí

Nikterak hojně navštěvovaný park má hodně co nabídnout.

Takové pohledy neomrzí

Hidden Lake

Skryté jezero. Název opravdu na místě. Člověk ho spatří až na samém konci.

Hidden Lake

Pohled zpět od Hidden Lake

Navracím se zpět

Pohled zpět od Hidden Lake

Logan Pass

Tady jsem si to zamiloval

Logan Pass

Going To The Sun Road

Legendární horská silnice v Rocky Mountains

Po cestách po západozemí v USa jsem se ocitl v Montaně v samotném nitru Rocky Mountains, kde se nachází u Kanadských hranic národní park Glacier se svojí legendrání a historickou silnicí Going to The Sun Road. Je to jediná silnice, která mě může převést přes tento průsmyk. Začala se stavět v roce 1921 a slavnostně otevřená v roce 1932 a dodnes po ní jezdí tyto historické autobusy. Silnice je tak proslulá a známá, jako Route 66. Je otevřená nejdříve začátkem června a zavírá se během října. Byl jsem tu těsně před zavřením. Už na vrcholcích se začal objevovat sníh. Silnice tak u Logan Pass přes zimu zapadá sněhem až do výšky 24 metrů. Proto zprůjezdnit něco takového je hodně náročné. Silnice začíná u McDonaldového jezera. Je zde mnoho krámků, tak neváhat a nakoupit a potom hurá do hor. Zastavil jsem se na parkovišti a vyrazil k Avalanche Lake. Je to odsud asi hodinu. Sice pořád do kopce, ale nechá se to. Po cestě mě čeakjí malé vodopády a pak se objeví nádherné a čisté jezero. Navrátil jsem se a jak jsme vyjeli, tak nedalo dlouho čekat a otevřeli se mi pohledy na hory. to co jsem viděl nemůže žádný foťák zachytit. Je to asi půlhodinová jízda, kterou jsem si užíval každým kilometrem. Potom jsem se dostal k Logan Pass. Těžké zde zaparkovat – malé parkoviště. Vyrážím se podívat na Hidden Lake. Jak jinak než tím, že jdu do kopce, ale zpětný pohledy na průsmyk jsou neobyčejnou odměnou. Dostávám se k jezeru Hidden. Dolů k němu už nejdu, protože mě čeká ještě přejezd. Národní park Glacier patří k nejkrásnějším místům co jsem spatřil zde. Jeho velkým plus je, že zde není veliká návštěvnost.Články v okolí
Zajímavosti v okolí
Chtějí tam
Chci tam
Byli tam
Byl jsem tam