Grand Canyon of the Yellowstone

Grand Canyon of the Yellowstone

Kaňon, co dal jméno celému parku

Chci tam
Byl jsem tam
Hodnocení:Světové TOP
Přelidněnost: Velká
Obtížnost: Průměrná
Čas: 3:00 hod

Grand Canyon of the Yellowstone. Když ji člověk spatří na vlastní oči, tak pochopí, proč tento park nese jméno Yellowstone. Je to podle tohohle kaňonu, který je zbarvený do žluta s tímto 90 metrovým vodopádem. Již staří indiáni z kmene Hidatsa a Mandanové toto místo pojmenovali Mi tsi a da zi – což je překlad Rock Yellow River – řeka Žluté skály. Následně ji američtí trapeři pojmenovali Yellow Stone. Je to opravdu nesmírně fotogenické místo.

Obsah článku
Recenze [2x]

Grand Canyon of the Yellowstone

Kaňon co dal jméno celému parku

Grand Canyon of the Yellowstone. Když ji člověk spatří na vlastní oči, tak pochopí, proč tento park nese jméno Yellowstone. Je to podle tohohle kaňonu, který je zbarvený do žluta s tímto 90 metrovým vodopádem. Již staří indiáni z kmene Hidatsa a Mandanové toto místo pojmenovali Mi tsi a da zi – což je překlad Rock Yellow River – řeka Žluté skály. Následně ji američtí trapeři pojmenovali Yellow Stone. Je to opravdu nesmírně fotogenické místo.
Krom žlutých skal se toto místo skládá ze dvou vodopádů, jako je Horní vodopád, je menší a nedaleko něho se nachází Dolní vodopád, který je jednou z ikon Yellowstonu. K Hornímu vodopádu je možnost se dostat až na jeho hranu a tak sledovat, jak krásně hučí. O pár kilometrů dál je hned vyhlídka na Grand Canyon of the Yellowstone, kde její dominantou je Dolní vodopád, který má 90 metrů a je obklopený Žlutými skálami. Zde se návštěvník zároveň dostane na nejvyšší přístupné místo. Odsud je možnost jít na spodní vyhlídku, která je blíž k tomuto vodopádu. Celým tímto kaňonem protéká řeka Yellowstone River.

Horní Vodopád

Na římse Horního vodopádu

Horní Vodopád

Žlutý kaňon

Žluté skály, co daly jméno celému parku

Žlutý kaňon

Ikona Národního parku

Z vyhlídky Grand Canyon of the Yellowstone, je vidět Dolní vodopád.

Ikona Národního parku

Pohled do okolí

Další pohledy do kaňonu.

Pohled do okolí

Kaňonem protéká řeka

Dravá řeka Yellowstone River hloubí kaňon.

Kaňonem protéká řeka

Cesta k Dolnímu Vodopádu

Je možnost se k Dolnímu vodopádu alespoň přiblížit.

Cesta k Dolnímu Vodopádu

Blíž už se nedostanem

Tohle je nejblíže, co se dá dostat.

Blíž už se nedostanem


Články v okolí
Zajímavosti v okolí
Chtějí tam
Chci tam
Byli tam
Byl jsem tam