Jízda Gilgit - Karimabad

Jízda Gilgit - Karimabad

Dlouhá krátká jízda údolím Hunza

Chci tam
Byl jsem tam
Hodnocení:Dobrý
Přelidněnost: Nadprůměrná
Obtížnost: Velmi lehká
Čas: 3:00 hod

Sto kilometrů po Karakoram Highway mezi Gilgitem a Karimabadem se může protáhnout klidně i na pět hodin, což v přecpaném pákistánském mikrobusu, kde je pravidlem, že na dvou sedačkách sedí tři lidé, může být dost úmorná záležitost. Délka cesty záleží hlavně na momentálním stavu silnice. Výhledy po okolí a cíl cesty stojí rozhodně za to utrpení, pokud má člověk to štěstí a sedí u okénka.

Obsah článku
Recenze

Krásné údolí Hunza

Rozhodně se vyplatí na autobusák v Giglitu vyrazit brzy ráno, kdy vyjíždí nejvíce mikrobusů. To pak není problém do půl hodiny vyrazit na cestu směr Karimabad. Zhruba ve dvou třetinách cesty je most na pravou stranu řeky, kde je i vojenský checkpost kontrolující nejen turisty, ale i Pákistánce z jiných provincií. To má za následek i dost časté vyvádění pasažérů z mikra, kteří u sebe nemají ID. Odtud už je velmi pěkná dramatická krajina plná zelených oáz pod svahy vyprahlých hor.

Krásné údolí Hunza

Zázračná políčka

Rozhodně se pro dobré výhledy vyplatí sedět na pravé straně. Světovým unikátem je blízký vrchol Rakaposhi (7 788 m n. m.), který je od údolí vzdálen pouhých 10 km a o celých 6 km ho převyšuje.

Zázračná políčka

Cestování v Pákistánu

Mikra nečekaně nekončí v Karimabadu, jak by člověk dle zakoupené jízdenky očekával, ale v městečku rozloženém okolo karákorámské silnice. Odtud to je do Karimabadu ještě 200 metrů výškových a cca 3 kilometry, takže je ideální mávnout na sdílené taxi než klikaticemi stoupat s těžkým baťohem na zádech.

Cestování v PákistánuČlánky v okolí
Zajímavosti v okolí
Chtějí tam
Chci tam
Byli tam
Byl jsem tam