Cesta Marrakech - Ouarzazate

Cesta Marrakech - Ouarzazate

Vysoký Atlas a staré kasbahy

Chci tam
Byl jsem tam
Hodnocení:Velmi dobrý
Přelidněnost: Nadprůměrná
Obtížnost: Velmi lehká
Čas: 1 den

Jedním z nejkrásnějších auto výletů z Marrakeche je přejezd Vysokého Atlasu přes sedlo Tizi-n-Tichka. na druhé straně hor zvou k návštěvě starobylé Kasby Anemitér, Telouet a nejznámější, nejkrásnější, ale přeturistikovaná Ait-Benhaddou. Koncem dne vás bude čekat poslední část výletu – sjezd krásným údolím  s malebnými vesničkami do Ouarzazate. 

Obsah článku
Recenze

Článek: Jízda přes průsmyk Tizi-n-Tichka

Z Marrakeche do Ouarzazate

Nejslavnější silnice přes Vysoký Atlas vede z rozsáhlých plání obklopující královské město Marrakech až do průsmyku Tizi-n-Tichka (2 260m n. m.), který bývá dost často přes zimu zavalen sněhem a je pak neprůjezdný dolů kolem krásných kaseb (hliněných středověkých pevností) až do Ouarzazate, brány do údolí řeky Draa a pouští Sahara.

Článek: Prohlídka Telouetu

Sídlo paši z Marakéše

Jen pár kilometrů pod průsmykem Tizi-n-Tichka je silniční křižovatka, kde můžete odbočit do údolí vedoucího k zajímavým kasbahům Telouet a Anemitér a prohlídnout si tak starou marockou architekturu. Pokud byste touto silničkou chtěli pokračovat ještě dále do údolí Ounila třeba až k vůbec nejslavnějšímu kasbahu Maroka - Ait Benhaddou, budete muset mít terénní auto. V jiném případě se budete muset vrátit stejnou cestou zpět.

Článek: Jízda ke Kasbah Anemitér

Hrad nad oázou

Pokud chcete nahlédnout alespoň do jedné oázy v údolí Ounila a zároveň si prohlídnout další pěkný kasbah obklopený barevnými horami, není vůbec špatné pokračovat z Telouetu dál po silnici číslo 1506 cca dalších deset kilometrů do Anemitéru. Po cestě překonáte po téměř neznatelném průsmyku (1 920m n. m.) horský hřeben oddělující obě údolí.


Článek: Prohlídka města Ait Ben Haddou

Procházka starým pohádkovým městem

Jedinečné a velkolepé město jehož historie sahá až do 17. století, bylo zapsáno na seznam UNESCO. Město definuje pohádková atmosféra úzkých uliček, malé hlíněné domky, hradby u řeky, ale i vyhlídka nad městem. V tomto článku se vydáme napříč městem a ukážeme si jak to tady vlastně vypadá.

Článek: Jízda podhůřím Atlasu do Ouarzazate

Malebným údolím pod stolovou horou

Poté co minete odbočku ke starým kasbám v Telouetu a Anemitéru, silnička klesá dál malebným údolím. Načervenalé skály tu obklopují zelené oázy lemující řeku tekoucí z Vysokého Atlasu až do Ouarzazate. Je to jedna ze zdrojnic nejdelší marocké řeky Draa. Budete míjet i odbočku snad k nejslavnější marocké historické stavbě Ait-Benhaddou.Články v okolí
Zajímavosti v okolí
Chtějí tam
Chci tam
Byli tam
Byl jsem tam