Jízda podhůřím Atlasu do Ouarzazate

Jízda podhůřím Atlasu do Ouarzazate

Malebným údolím pod stolovou horou

Chci tam
Byl jsem tam
Hodnocení:Dobrý
Přelidněnost: Nadprůměrná
Obtížnost: Minimální
Čas: 1:30 hod

Poté co minete odbočku ke starým kasbám v Telouetu a Anemitéru, silnička klesá dál malebným údolím. Načervenalé skály tu obklopují zelené oázy lemující řeku tekoucí z Vysokého Atlasu až do Ouarzazate. Je to jedna ze zdrojnic nejdelší marocké řeky Draa. Budete míjet i odbočku snad k nejslavnější marocké historické stavbě Ait-Benhaddou.

Obsah článku
Recenze

U vesnice Melladi

Od odbočky ke kasbám Telouet a Anemitér silnice vede vysoko nad údolím řeky po její západní straně. Tím pádem máte odpoledne krásný výhled na oázy a strmou stěnu stolové hory.

U vesnice Melladi

Vesnice Melladi

Navigovat na mapě

Melladi (1 950m n. m.) je jednou z mnoha typických vesniček a městeček, které při své cestě podhůřím Vysokého Atlasu potkáte.

Vesnice Melladi

Městečko Inkkal

Navigovat na mapě

Po zhruba dvaceti minutách jízdy je před vámi další zajímavé a krásné místo – městečko inkkal. Tato zelená oáza obklopená pěknými vyhlídkovými horami by stála za vlastní minimálně půldenní výlet.

Městečko Inkkal

Okolí Inkkalu

Inkkal a okolní vesnice v údolí je životně závislé na vodě přicházející sem z Vysokého Atlasu. Nejvíc je ji na jaře, kdy taje sníh v jeho vrcholových částech.

Okolí Inkkalu

Wádí

Řeka má zde v podstatě charakter wádí, tedy sezonního toku, který přes léto většinou úplně vysychá.

Wádí

Silnice N9

Z Marrakeche pojedete do Ouarzazate celou dobu po kvalitní silnici N9. Na obzoru bude před vámi stolová hora obklopující toto údolí s výškou vyšší dvou tisíc metrů nad mořem.

Silnice N9

Okolí Tazentoute

Navigovat na mapě

Poté co přijedete do okolí města Tazentoute, krajina se rozšíří a před vámi bude stát obrovská oáza. Z Tazentoute je to do Ait Ben Haddou nějakých 11km. Ale to je boční výlet na celý den

Okolí Tazentoute

Stolové hory

Poslední částí cesty do Ouarzazate je přejezd náhorní pouštní pláně (cca 1 200m n. m.) s několika menšími stolovými horami.

Stolové hory


Články v okolí
Zajímavosti v okolí
Chtějí tam
Chci tam
Byli tam
Byl jsem tam