Nejkrásnější města Španělska

Nejkrásnější města Španělska

Města překypující úžasnými památkami

Každý cestovatel, který vyrazí do Španělska nejen k moři, ale i na prohlídku památek je uchvácen zdejšími historickými městy. Najdete v nich monumentální katedrály, obrovské hrady a opevnění a malebná náměstí. Poznávat španělská města stojí určitě za to!

Obsah článku
Ubytování
Město Granada
37.177, -3.599
700 m / 2 297 ft

#1 Město Granada

Dokonalá ukázka maurské architektury

Více jak dvouset tisícové města Granada, ležící pod pohořím Sierra Nevada, patří s přhledem k nejnavštěvovanějším místům celé Andalusie. Stojí zde asi nejslavnější stavba celého jižního Španělska - Alhambra a přilehlé zahrady Generalife. Pak je tu samozřejmě celá spousta kostelů a dalších historických staveb. Nepočítejte však s nějakou super atmosférou, protože celé město je doslova obležené davy turistů.

Chci tam
Byl jsem tam
and
Město Salamanca
40.97, -5.664
807 m / 2 648 ft

#2 Město Salamanca

Univerzitní město

Salamanca je už z dálky rozpoznatelná díky své mohutné katedrále převyšující všechny ostatní stavby ve městě. Najdete zde také krásné barokní náměstí Plaza Mayor a pěkné uličky starého města

Chci tam
Byl jsem tam
es
Město Barcelona
41.385, 2.173
10 m / 33 ft

#3 Město Barcelona

Hlavní město Katalánska

Barcelona je druhé největší město Španělska po Madridu a jeden z velkých turistických taháků země. Najdete tu jak krásnou starou katedrálu, tak stále nedostavěnou úžasnou stavbu Sagrada Familia. Město se proslavilo originálními stavbami Antoni Gaudího. Je zde i pěkná pláž a samozřejmě slavný stadion FC Barcelona.

Chci tam
Byl jsem tam
es
Město Cordoba
37.88, -4.779
100 m / 328 ft

#4 Město Cordoba

Perla Andalusie

Město Cordoba patří po zásluze mezi tři nejnavštěvovanější města Andalusie. Najdete tu krásnou katedrálo mešitu, úžasný římský most a celou řadu dalších památek v historickém centru města.

Chci tam
Byl jsem tam
and
Město Sevilla
37.385, -5.993
10 m / 33 ft

#5 Město Sevilla

Největší město v Andalusii

Více jak milionová Sevilla je hlavním městem Andalusie. Patří společně s Cordobou a Granadou k "triumvirátu" nejnavštěvovanějších měst na jihu Španělska. Turisty sem láká obrovitá katedrála se slavným minaretem Giralda, královský palác, zajímavá býčí aréna či úžasné náměstí Plaza de Espaňa. Co vám může návštěvu pokazit jsou obrovská vedra, které zde v létě panují. Několik zdrohů tvrdí, že zrovna v Seville byla naměřena historicky největší teplota v Evropě okolo 50 stupňů Celsia. Navíc jsou zde obrovské davy turistů i v mimosezonním období.

Chci tam
Byl jsem tam
and
Město Segovia
40.948, -4.117
988 m / 3 241 ft

#6 Město Segovia

Město s úžasným akvaduktem

Segovia se proslavila hlavně svým úžasným římským akvaduktem. K tomu je zde nádherný hrad, katedrála a pěkné uličky starého města.

Chci tam
Byl jsem tam
es
Madrid
40.417, -3.704
648 m / 2 126 ft

#7 Madrid

Hlavní město Španělska

Prakticky přímo ve středu země, na náhorní plošině, leží Madrid. Největší město Španělska a jedno z největších v celé Evropě. Mezi nejvýznamější památky města patří náměstí Plaza Mayor, královský zámek, radnice a katedrála Almudena.

Chci tam
Byl jsem tam
es
Město Cáceres
39.475, -6.373
446 m / 1 463 ft

#8 Město Cáceres

Starobylé město

Na západním konci řídce osídlené provincii Extramadura najdete krásné město Cáceres. Z významných památek je zde náměstí Plaza de Santa Maria, opevněná věž Torre de Bujaco, malebný oblouk Arco de la Estrella, katedrálu a pěkný kostel San Francisco Javier.

Chci tam
Byl jsem tam
es
Město Malaga
36.72, -4.42
20 m / 66 ft

#9 Město Malaga

Letecká brána do Andalusie

Téměř šestiset tisícová Malaga je druhým největším městem Andalusie. Také se pyšní tím, že je to nejjižnější velké město Evropy. Díky leteckým spojům je to pro turisty nejčastější vstupní brána do Andalusie. Město má pěkné historické centrum, velký hrad a leží blízko koupacím městečkům na pobřeží, takže rozhodně stojí za návštěvu.

Chci tam
Byl jsem tam
and
Palma de Mallorca
39.568, 2.648
26 m / 85 ft

#10 Palma de Mallorca

Hlavní město Baleárských ostrovů

Palma de Mallorca je hlavním městem Baleárských ostrovů a žije zde přes 400 tisíc obyvatel. Mimo velkého přístavu je zde k vidění i krásná katedrála La Seu, mohutný hrad Bellver a královský palác Almudaina.

Chci tam
Byl jsem tam
es
Město Ávila
40.657, -4.705
1 095 m / 3 593 ft

#11 Město Ávila

Město s mohutnými hradbami

Ávila se pyšní největším hradebním opevněním ve Španělsku. Mimo to zde najdete velkou katedrálu a celou další řadu kostelů.

Chci tam
Byl jsem tam
es