Irsko

Výlet na poloostrov Howth

1-denní výlet v okolí Dublinu

Napsal/a 119 článků a sleduje jej/ji 11 cestovatelů
(1 hodnocení)
Výlet na poloostrov Howth
Vloženo: 28.04.2018
© gigaplaces.com
Byli tam:
Chtějí tam:

Pokud už máte město Dublin zcela prochozené a chcete si udělat příjemný 1-denní výlet po okolí, tak právě nedaleký na severu ležící poloostrov Howth je ideální volba. Z centra města se sem dostanete do půl hodiny a těšit se můžete na malebné přístavní městečko, maják nebo stezku po celém obvodu poloostrova nad útesy s výhledy na Irské moře a dublinský záliv.

Cesta na Howth z Dublinu

Cesta z centra Dublinu vám na samotný poloostrov Howth veřejnou dopravou zabere asi 30–40min. Dá se tam dostat jak autobusem č 31, ale pokud je víkend a hezké počasí počítejte se zpožděním z důvodů kolon (pozor také na to, že když kupujete lístek z řidiče tak bere jen cash a to jen mince a nevrací!). Další možnost je jet vlakem ze stanice Tara station (centrum města). Cesta zabere 30min, cena jízdenky je stejná a neřešíte kolony.

Cesta na Howth z Dublinu
Autor: Dominika Charvátová © gigaplaces.com

Přístavní městečko Howth

Po vystoupení z vlaku nebo autobusu si můžete projít malé přístavní městečko stejnojmenné jako poloostrov. Najdete tam mnoho restaurací, kde nabízejí, jak už to tak u přístavních měst bývá, hlavně ryby a všemožné plody moře, ale nejenom to. Zajít můžete i na místní trh (Howth market), kde se toho dá také hodně ochutnat, ale i pořídit jako suvenýr). Procházka po přístavním mole nabízí výhled na přístavní malý maják nebo na nedaleký ostrůvek, který je přístupný jen z lodiček.

Přístavní městečko Howth
Autor: Dominika Charvátová © gigaplaces.com

Setkání s tuleňem

Irské moře je plné bohatého podmořského života a tak pokud budete mít štěstí, tak se nemusíte ani vydávat na moře a můžete se potěšit setkáním s tuleněm přímo v přístavu. Poměrně často si sem některý tuleň najde svou cestu, protože v přístavu se zdržují malé rybičky, které se živý kalem na dně a oni tak mají o jednoduchý lov postaráno.

Setkání s tuleňem
Autor: Dominika Charvátová © gigaplaces.com

Stezka okolo poloostrova nad útesy

Celý poloostrov se dá obejít dokola po stezce, která vede nad útesy a začíná hned v přístavním městečku. Nejde o nijak náročnou turistiku, ale je i tak třeba si najít alespoň 3h času. Na samém severu poloostrova se můžete dostat až k majáku Baily lighthouse. Výhledy na moře a dublinský záliv jsou malebné, ale chce to vybrat si den s hezkým počasím, protože tu bývá často hodně větrno a před případným deštěm se není, kde schovat.

Stezka okolo poloostrova nad útesy
Autor: Dominika Charvátová © gigaplaces.com

Dvě cesty okolo ostrova

Na procházku na poloostrově si můžete vybrat hned ze dvou tras. Jedna, jak jsem už psala, lemuje celý poloostrov po jeho obvodu a vede nad útesy přes maják. Druhá možnost je jen o malinko kratší a vede přes střed poloostrova přes golfové hřiště (vstup je povolen) a přes vyvýšené kopečky, které skýtají hezký výhled. A dále se napojuje na cestu po obvodu v její druhé půlce a obě tak směřují k městečku Sutton, kde se kříží dvě komunikace a odkud můžete nastoupit na autobus nebo vlak směrem zpět do centra Dublinu.

Dvě cesty okolo ostrova
Autor: Dominika Charvátová © gigaplaces.com
Zatleskej autorovi článku!
Sdílej to:

Praktické informace

Součást gigalistu

Giga List: Nejkrásnější výlety v Irsku

Irsko, ostrov drsného podnebí na kterém naleznete hned dva státy, republiku Irsko a Severní Irsko, část Spojeného Království. Na… pokračovat ve čtení

Nejkrásnější výlety v Irsku
Díky!

Byl(a) jsi tam? Napiš recenzi tohoto místa

Hodnotilo již 1 cestovatel

Byl(a) jsi tam? Napiš recenzi tohoto místa

Pro vložení recenze se musíš nebo

Láká tě Irsko? Tak na co ještě čekáš!

Cestovní pojištění

Dobré cestovní pojištění je naprostá cestovatelská nutnost ať už vyrazíte kamkoliv. Vyber si to nejlepší dostupné!

Akční zájezdy

Pokud máte na svých cestách rádi, co nejméně starostí využijte akční nabídky cestovních kanceláří a cestujte bez stresu.

Levné letenky

Začni svou vysněnou cestu tím, že si pořídíš tu nejlepší letenku za akční cenu. Je přeci zbytečné platit více.

Levné hotely

Vyber si v předstihu hotel dle svých představ. Nemusíš pak řešit na místě, že už je plno, nebo že se ceny zvýšily.

Akční průvodci

Vyber si z nabídky průvodců Lonely Planet za akční ceny, ať na své cestě nemineš nejlepší místa.