Výlet k jezeru Titicaca

Výlet k jezeru Titicaca

Výlet k bolívijskému moři

Chci tam
Byl jsem tam
Hodnocení:Vynikající
Přelidněnost: Průměrná
Obtížnost: Lehká
Čas: 5 dnů

Návštěva jezera Titicaca (3 815m n. m.) patří k většině itinerářů cest po Perú a Bolívii a není se čemu divit: najdete tu krásnou krajinu v okolí jezera, zajímavé zvyky na jednotlivých ostrovů a pro otužilejší i možnost se vykoupat v opravdu velké nadmořské výšce. Počítejte alespoň se čtyřmi dny na tuto oblast, ale ani týden se zde nudit nebudete.

Obsah článku
Recenze [2x]

1. den

Příjezd do Copacabany

Pokud začnete prohlídku jezera z bolívijské strany čeká vás nejdříve několikahodinová jízda z La Pazu. Po ubytování v Copacabaně si prohlídněte zdejší katedrálu, vystoupejte na vyhlídku Cerro Calvario a relaxujte na pláži

Článek: Z La Pazu k jezeru Titicaca

Zajímavá jízda k bolívijskému moři

Cesta z La Pazu do Copacabany má téměř 150 kilometrů, takže počítejte s necelými čtyřmi hodinami jízdy. Nejzajímavější částí je plavba na trajektu přes 800 metrů širokou úžinu Tiquina na jezeru Titicaca. Po cestě je vidět i mohutný masiv šestitisícovky Huayna Potosí

Článek: Prohlídka Copacabany

Východisko na Titicaca

Jezero Titicaca je oblíbeným cílem cestovatelů po Bolívii a Peru. Východisko k němu na bolívijské straně jezera je výletní město Copacabana. Jedinou zdejší významnou památkou je veliká bělostná katedrála. Můžete se zde vykoupat na pláži, projet na šlapadle či si dát túru na kopec Cerro el Calvario či incké ruiny Horca del Inca.

Článek: Výstup na Cerro Calvario

Vyhlídka na Copacabanu

Jedno ze dvou nejoblíbenějších míst na procházky v blízkém okolí Copacabany je výstup na kopec Cerro Calvario (3 975m n. m.), odkud je krásná vyhlídka jak na jezero Titicaca, městečko, tak i okolní čtyřtisícové kopce. Samotný kopec má svou atmosféru, zvlášť v podvečer, kdy tu hoří svíčky, tak se sem určitě vyplatí vyškrábat.

2. den

Túra na ostrov Slunce

Pěšky se vydejte podél jezera směrem k ostrovu slunce. Prozkoumejte zátoky a vyhlídkové kopce po cestě.

Článek: Túra z Copacabany na ostrov Slunce

Krásná procházka podél břehů jezera Titicaca

Jeden z nejoblíbenějších výletů z Copacabany je plavba na ostrov Slunce. Výrazně zajímavější je se plavit jen jednu cestu a druhou jít podél břehu jezera Titcaca a užít si tak krásné zátočiny, skalky trčící z vody a zajímavý místní život. Tato trasa má zhruba 15 kilometrů a vede valnou část cesty po málo rušné pobřežní silničce.

3. den

Ostrov Slunce

Třetí den si dejte hřebenovou túru po ostrově a pak se člunem vraťte zpět do Copocabany

Článek: Přechod ostrova Slunce

Túra rodištěm Inků

Přechod ostrova Slunce je snad nejklasičtější túra, kterou můžete v okolí jezera Titicaca podniknout. Po cestě vás čekají krásné vyhlídky na jezero a na obzoru se tyčící Cordilleru Real. Je tu i několik rozvalin a krásná terasovitá políčka. Po cestě vystoupáte hned na několik čtyř tisícových vrcholů.

Článek: Plavba na ostrov Slunce

Plavba na posvátný ostrov

Plavba na ostrov Slunce to je pohodlný začátek celého výletu na tento posvátný ostrov. Nejklasičtější je start z přístavu v Copacabaně s výstupem buď v jižním přístavu Yumani nebo severním Challapampa. Alternativně můžete vyplout z Yampupaty, která je k ostrovu Slunce nejblíže. Plavba z Copacabani do Challapampy zabere dvě hodiny a po celou dobu se můžete kochat pěknými výhledy na břehy jezera a hory na obzoru.

4. den

Cesta do Puna

Čtvrtý den vás čeká skoro 150 kilometrový přesun do Perú do Puna. Zde je k vidění také katedrála a můžete vystoupat na vyhlídku na město. Také si domluvte zítřejší plavbu na další ostrovy.

5. - 6. den

Ostrovy Uros, Taquile a Amantani

Pokud už chcete jezeru věnovat jen jeden den vydejte se na plavbu na rákosové ostrovy Uros a dál na Taquile a zpět. Dlouhý den. Dá se tam ale i přespat a ještě navštívit ostrov Amantani.

Článek: Výlet na rákosové ostrovy Uros

Skanzen pod širým nebem

Jezero Titicaca je asi nejvíce proslaveno plovoucími rákosovými ostrovy obydlenými indiánským kmenem Uru. Jejich obydlí se nacházejí jen kousek od největšího města u jezera - Puna. Lodní výlet na ostrovy je tak nejoblíbenějším výletem pořádaným z Puna. Často bývá ještě prodloužen o výlet na ostrovy Taquile či Amantani

Článek: Výlet na ostrov Taquile

Unikátní kultůra uprostřed jezera Titicaca

Ostrov Taquile patří mezi tři nejhlavnější ostrovy na jezeře Titicaca (dalším významným je Amantani a ostrov Slunce). Vyplouvá se na něj z Puna a po cestě se ještě můžete zastavit u rákosových ostrovů kmene Uros. Jako i na jiných ostrovech i zde mají místní lidé unikátní kulturu naprosto odlišnou od jiných ostrovů i od pevniny.


Články v okolí
Zajímavosti v okolí
Chtějí tam
Chci tam
Byli tam
Byl jsem tam