Výlet do Ohňové země

Výlet do Ohňové země

Výlet na konec světa

Chci tam
Byl jsem tam
Hodnocení:Výborný
Přelidněnost: Průměrná
Obtížnost: Průměrná
Čas: 4 dny

Ohňové země, pro někoho jen východisko na výlet na Antarktidu, pro někoho začátek či konec velké cesty po Jižní Americe. Každopádně je to zajímavá, drsná oblast na samém jižním konci Patagonie. Zde je itinerář co je možné zde podnikat.

Obsah článku
Recenze

1. - 2. den: Prohlídka Ushuaia a okolí

Centrum Ohňové země

Startovací místo pro výlety po Ohňové zemi je Ushuaia. Dostanete se sem nejčastěji letecky z Buenos Aires či autobusem z chilského Punta Arenas. V samotném měste toho moc k vidění není, jen pár zajímavých dřevěných staveb. Můžete však odtud vyrazit pěšky přímo do hor k ledovci Martial či se projet lodí po kánalu Beagle.

Článek: Prohlídka Ushuaii

Nejjižnější město Argentíny

Ushuaia je známým východiskem na drahé výlety na Antarktidu. Také odtud můžete zahájit či ukončit dlouhou cestu přes celou Jižní Ameriku. Samotné město neskýtá moc památek spíš jsou odtud zajímavé výhledy na kanál Beagle či okolní hory. Počasí je zde opravdu proměnlivé a není vyjímkou že během pěti minut svítí slunce, sněží a prší.

Článek: Výstup k ledovci Martial

Klasická túra z Ushuaia

Přímo z Ushuaia můžete vyrazit na docela zajímavou túru do hor - ke zbytku ledovce Martial. Čeká vás zajímavá trasa partagonským lesem a i pěkné výhledy na hory a na město. Počítejte s tím, že počasí se zde mění prakticky každou minutu. Chvíli může svítit sluníčko chvíli sněží.

3. den - Výlet do národního parku Tierra del Fuego

Prohlídka typické krajiny Ohňové země

Jen kousek od Ushuaie, dobře dostupné turistickým busem, leží národní park Tierra del Fuego. Základní procházky zde zvládnete běhe jednoho dne, viz. túra do zátoky Lapataia či k pohraničnímu kamenu Hito XXIV. Pokud chcete nějaký delší výstup, ideální je túra na vrchol Cerro Guanaco.

Článek: Procházka do Bahia Lapataia

Klasický výlet v národním parku Tierra del Fuego

Jedním z mála turisticky zpřístupněných částí Ohňové země je národní park Tierra del Fuego. Díky tomu, že sem přijíží turistické autobusy z Ushuaia je zde i relativně hodně turistů. Můžete zde i stanovat a vydávat se na několik okruhů. Asi nejznámější procházkou je cesta do zátoky Bahia Lapataia, kde končí slavná silnice 3. Ukazatel s cedulí Aljaška 18 000 kilomtrů mluví za vše.

Článek: Túra Lapataia - Hito XXIV

Túra podél jezera Roca

Jednou z relativně jednodušších túr v národním parku Tierra del Fuego je procházka podél jezera Roca až k mezinárodní hranici Chile - Argentína. Mimo pěkných výhledů na jezero si užijete pravý patagonský les, plný pokroucených stromů a hub

Co dalšího lze z Ushuaie podniknout

  • Výlet na Antarktidu: velmi drahý ale zase ultimátní cestovatelský počin. 
  • Výlet na ostrov Navarino: ještě o něco jižnější místo než Ohňová země. Zajímavý a opuštěný treking
  • Výstupy v Cordillera Dar­win: zaledněné hory v Chile. Další extrémní zážitek
  • Treking ve Valle de Andorra: krásné údolí na sever od Ushuaie. s výstupy k horským jezerům jako je laguna Escolanada, Caminante, Tempanos a další


Články v okolí
Zajímavosti v okolí
Chtějí tam
Chci tam
Byli tam
Byl jsem tam