Výlet do Ha Long Bay

Výlet do Ha Long Bay

Pohádkové homole tyčící se nad mořem

Chci tam
Byl jsem tam
Hodnocení:Světové TOP
Přelidněnost: Velká
Obtížnost: Velmi lehká
Čas: 2 dny

Možná celosvětově nejznámějším místem ve Vietnamu je zátoka Ha Long, ležící v Tonkinském zálivu. Proslavila se tisíci skalními homolemi tyčících se rovnou z moře. Mimo to zde najdete i zajímavé krasové jeskyně. Pokud můžete vyhraďte si na výlet sem alespoň tři dny

Obsah článku
Recenze [2x]

Jak se dostat do Ha Long Bay

Klasický výlet z Hanoje

Ha Long Bay je místo, kam se vydá prakticky každý cestovatel, který přijede do Hanoje, takže výlet si můžete zařídit prakticky všude. V každém hotelu mají katalog, kde si můžete vybrat různě drahé zájezdy. Nabízí hlavně 1 či 2 denní výlet. Podle své zkušenosti musím říci, že jednodenní musí být naprostá šílenost, kterou nemá cenu podnikat a dvoudenní je tak na hraně. Určitě se vyplatí vybrat třídenní a pořádně si to užít.

Cesta do Ha Long Bay

Navigovat na mapě

Cesta z Hanoje do Ha Long je 170 kilometrů takže docela štreka. Než objedete další hotely a vymotáte se z města je půl dne pryč – proto jednodenní výlet fakt nemá cenu. Celou cestu se jede relativně málo záživnou rovinatou krajinou, kde políčka střídají průmyslové komplexy. Až před městem začínají homole, zatím většinou částečně rozebrané na stavební materiál. V přístavu je živo, všude desítky lodí.

Cesta do Ha Long Bay

Čluny s ovocem v Ha Long

Na jednu loď připadá cca 15 turistů. Po nalodění hned připlují bárky s ovocem, místní jsou prostě extrémně podnikavý.

Čluny s ovocem v Ha Long

Plavba k homolím

Nad mořem je bohužel děsný opar, tak viditelnost není moc slavná. Ale není proč si stěžovat, často tu bývá úplně neprostupná mlha na kterou mělo smůlu spousta cestovatelů před námi. Guid nám říká, že pěkně vidět je jen po silných deštích, které to tu pěkně pročistí. Po chvilce plavby se až mysticky začínají vynořovat proslulé homole. Je to opravdu nádhera. Blížíme se k nim ve velkém pelotonu dalších lodí.

Plavba k homolím

Mezi Homolemi

Navigovat na mapě

Na první pohled je oblast dost podobná třeba homolím v Thajsku u Krabi, ale tady jich je daleko více a jsou o dost větší. Z blízkosti navíc už opar přestává tolik vadit.

Mezi Homolemi

Rybářská vesnice v Ha Long

Navigovat na mapě

V zátoce mají i své plovoucí městečko rybáři.

Rybářská vesnice v Ha Long

Mořské plody v Ha Halong

Mořské plody v Ha Halong

Vedle rybářské vesnice je první zastávka na jednom z hausbótů. Mají tu speciální kádě s mořskými potvorami, tak si můžeme udělat obrázek co se tu skrývá pod hladinou. Většinou jsou to různý druhy krabů.

Krásná plavba mezi homolemi

Po návštěvě rybářské vesnice následuje oběd a pak úžasná plavba mezi homolemi. Lodě zde slouží fotografovi jako skvělé měřítko obrovitosti zdejších skalisek

Krásná plavba mezi homolemi

Jeskyně v Ha Long bay

Po delší vyhlídkové plavbě přirážíme k jedné rozsáhlejší homoli, ve které je i veliká jeskyně. Máme tedy navíc i pěknou speleologickou vložku.

Jeskyně v Ha Long bay

Obrovský dóm

Jeskyně má obrovský dóm a všechny útvary jsou krásně nasvíceny. Určitě jedna z nejhezčích, kterou jsem kdy viděl. Jen těch lidí…

Obrovský dóm
Lodní zácpa před jeskyní

Lodní zácpa před jeskyní

Před jeskyní je docela šrumec, tak se hlavně neztratit své výpravě

Platba na ostrov Cat Ba

Od jeskyně vyrážíme na dlouho plavbu k ostrovu Cat Ba. Výhledy jsou stále dechberoucí

Platba na ostrov Cat Ba

Podvečer v Ha Long

Tahle podvečerní jízda, je pro mě nejlepší část celého výletu. Zevlujeme na palubě a kocháme se krásně nasvícenými homolemi. Hladina se leskne od nízkého sluníčka a mezitím proplouvají malé rybářské čluny. Mezi ostrůvky jsou roztroušené osamocené plovoucí domky. Má to tu teď dost silnou atmosféru. Peloton lodí se navíc roztrhal, tak si konečně nepřipadám jak na turistických závodech.

Podvečer v Ha Long

Cat Ba

Navigovat na mapě
8 m / 26 ft

Připlouváme na Cat Ba, což je největší ostrov v celé zátoce Halong. Hlavní město ostrova, kde budeme spát, je přesně na druhé straně, tak nás čeká ještě asi půl hodinová jízda busem po panoramatické silnici. vypadá fakt nádherně. Ostrov je neuvěřitelně skalnatý. Jedna homole vedle druhý, akorát že tentokrát nad mořem. Přijíždíme do Cat Ba townu, kde je spousta vysokých hotelů namačkaných pod ještě vyššími horami. Atmo staré rybářské vesničky je už dávno pryč.

Cat Ba

Nádherný západ na ostrově Cat Ba

Závěr dne je také luxusní, západ slunce je zde úžasný

Nádherný západ na ostrově Cat BaČlánky v okolí
Zajímavosti v okolí
Chtějí tam
Chci tam
Byli tam
Byl jsem tam