Túra k ledovcovému jezeru Hooker

Túra k ledovcovému jezeru Hooker

Ledovcové jezero s výhledem na Mount Cook

Chci tam
Byl jsem tam
Hodnocení:Vynikající
Přelidněnost: Větší
Obtížnost: Průměrná
Čas: 3:00 hod

Hooker Valley Track patří mezi nejlepší krátké túry na Novém Zélandu. Trasa v údolí Hooker vede přes úžasnou krajinu jižních Alp až k ledovcovému jezeru, kde končí nádherným výhledem na nejvyšší horu Nového Zélandu – Mount Cook.

Obsah článku
Recenze [1x]

Cestou přes tři mosty

Navigovat na mapě
825 m / 2 707 ft

Stezka vede posvátnou maorskou oblastí Topuni v údolí Hooker směrem k hoře Mount Cook. Od prvního ze tří mostů, které po cestě jsou, si můžete vychutnat pohled na jezero Mueller, ze druhého jsou nádherné výhledy po okolních horách a od posledního je to již jen kousek k samotnému ledovcovému jezeru.

Cestou přes tři mosty

Výhled na Mount Cook

Navigovat na mapě
831 m / 2 726 ft

Krajina v údolí je opravdu nádherná a každou chvíli lze (alespoň na jaře) slyšet z okolních zasněžených hor praskající led nebo sesuv menší laviny.

Výhled na Mount Cook

Rozkvetlé jarní údolí

Navigovat na mapě
874 m / 2 867 ft

V údolí se nachází různorodá vegetace, většinou zbarvená do zlatava, místy zde kvetou květiny a jsou zde i drobná jezírka a kusy skal, z nichž mnohé jsou obrostlé mechem a lišejníky.

Rozkvetlé jarní údolí

Ledovcové jezero

Navigovat na mapě
873 m / 2 864 ft

Na samotném konci stezky je ledovcové jezero Hooker Lake, vytvořené tajícím ledovcem, který se táhne od hory Mount Cook. Na hladině plavou desítky ledových ker a můžu potvrdit, že je zde voda opravdu hodně ledová. Co bych ale neudělal pro fotku na tak krásném místě, že ano? :-)

Ledovcové jezero

Noční obloha

Navigovat na mapě
763 m / 2 503 ft

Pokud zde budete zůstávat přes noc, například v místním kempu White Horse Hill Camping, kde stezka začíná i končí, můžete za jasného počasí pozorovat nádhernou noční oblohu. Je zde totiž jedno z pouhých tří míst na naší planetě, které získaly tzv. „zlatý status“ pro pozorování noční oblohy – Aoraki Mackenzie Dark Sky Reserve

Noční obloha

Peter's Lookout

Navigovat na mapě
571 m / 1 873 ft

Po cestě k Hooker Valley i po cestě zpět je možné se zastavit na nádherné vyhlídce Peter's Lookout, která stojí hned vedle obrovského a náherně modrého jezera Pukaki.

Peter's LookoutČlánky v okolí
Zajímavosti v okolí
Chtějí tam
Chci tam
Byli tam
Byl jsem tam