Prohlídka městečka Petra

Prohlídka městečka Petra

Městečko pod mohutnou skálou

Chci tam
Byl jsem tam
Hodnocení:Velmi dobrý
Přelidněnost: Velká
Obtížnost: Velmi lehká
Čas: 1:30 hod

V městečku Petra (výrazně méně známému a zajímavému než je jordánské skalní město Petra) se můžete vydat na krátký výšlap ke kostelu Panagia na mohutné skále, či se toulat malebnými uličkami plných restauraci. Milovníci moře vyrážejí do severní části zátoky k velmi pěkné pláži. Město může zároveň sloužit jako východisko na delší túry po okolních horách.

Obsah článku
Recenze [1x]

Panoráma Petry

Ať pojedete z jakékoliv strany do městečka Petra vždy uvidíte známou malebnou scenérii s osamocenou skálou, která se tyčí z přímořské roviny. Na jejím vrcholu stojí kostelík Panagia a v okolí jsou historické uličky s restauracemi a krámky se suvenýry.

Panoráma Petry

Plážová promenáda v Petře

Navigovat na mapě

Petra má jen dvě důležité komunikace, jednak přímořskou komunikaci, která bývá velmi často naprosto zasekaná a pak menší obchvat města. Pokud sem míříte na prohlídku jeďte podél moře a zparkujte na kupodivu velikém place na sever od centra.

Přímo proti starému centru je molo s pěknou vyhlídkou po okolí. Severním směrem je vidět i městská pláž, která je lepší v její severní části.

Plážová promenáda v Petře

Pohled směr Anaxos

Jižním směrem vede nábřeží do dálky, skoro až k sousednímu Anaxosu. Na molu jsou lavičky, tak zde můžete i pěkně porelaxovat.

Pohled směr Anaxos

Ostrůvek Ag. Georgios

Přímo proti městečku jsou i tři opuštěné ostrůvky. Na největším z nich – Ag. Georgios je i malý kostelíček.

Ostrůvek Ag. Georgios

Výhled na kostelík Panagia

Největší dominantou města je však kostelík Panagia, vypadající spíše jak malý hrad, viditelný prakticky odevšad.

Výhled na kostelík Panagia

Turistické centrum městečka Petra

Navigovat na mapě

Poté co opustíte nábřeží se nechte pohltit uličkami historického centra. Nejvíce to tu samozřejmě žije večer, ale i ve dne to tu má příjemnou atmosféru. Zastínění v podobě „živé střechy“ je pro Lesbos typické a velmi příjemné.

Turistické centrum městečka Petra

Orlí hnízdo v Petře

Navigovat na mapě

Kostel Panagia vypadá z jižní strany jak opravdové Orlí hnízdo. Tudy cesta na vrchol opravdu nevede

Orlí hnízdo v Petře

Vyhlídka na Panagiu

Vyplatí se obejít, v rámci prohlídky centra Petry, celou centrální skálu, protože se sem tam otevírají velmi pěkné výhledy na kostel Panagia. Nejzajímavější z celého městečka je však vlastní návštěva kostelu. Popisu samotného výstupu a vyhlídky z kostelu je ZDE.

Vyhlídka na Panagiu

Vyhlídková pláž v Petře

Navigovat na mapě

Prohlídka Petry by nebyla kompletní bez toho, aby jste se zde vykoupali. Vlastní pláž začíná jen kousek od centra, ale nejhezčí část je na samotném severním konci zálivu. Zde si můžete užít koupání spolu s panoramatickými výhledy na celou tuto malebnou zátoku. V podvečer se zde i pěkně fotí.

Vyhlídková pláž v PetřeČlánky v okolí
Zajímavosti v okolí
Chtějí tam
Chci tam
Byli tam
Byl jsem tam