Cestování po severozápadu Lesbu

Cestování po severozápadu Lesbu

Drsná krása na západě ostrova

Chci tam
Byl jsem tam
Hodnocení:Velmi dobrý
Přelidněnost: Nadprůměrná
Obtížnost: Lehká
Čas: 1 den

Jeden z nejoblíbenějších výletů na ostrově Lesbos je na jeho vyprahlý severozápad. Mimo zdejší zajímavé krajiny navštívíte unikátní Zkamenělý les, nejstarší klášter ostrova Moni Ypsilou postavený na vrcholu bývalé sopky Ordymnos a vy­koupete se na pěkných plážích ve Skala Eresou a Sigri, kde jsou navíc i ruiny hradů. Je to velmi pěkný, pestrý výlet, ale prostě od rána do večera budete mít co dělat.

Obsah článku
Recenze [1x]

Dopoledne na výletu severozápadem ostrova

Pokud jste ubytování v Anaxosu, Petře či Molyvosu, tedy tam, kde většina turistů, čeká vás zhruba 35 kilometrů po horské silničce se spoustou zákrut, než dojedete do vesničky Antissa, s příkladem typického historického náměstí, kde tento okruh začíná. Následuje výjezd ke klášteru Moni Ypsilou odkud je krásný výhled po celé této oblasti. Následuje nejnáročnější část výletu a to prohlídka Zka­menělého lesa, kde není žádný stín a už brzy ráno je zde velké teplo. Potom už sjedete do Sigri, kde vás čeká první koupání v moři. V rámci prohlídky městečka si můžete dát i oběd v nějaké z místních taveren.

Článek: Prohlídka Moni Ypsilou

Prohlídka nejstaršího kláštera

Prohlídka nejstaršího kláštera na ostrově Lesbos - Moni Ypsilou zároveň obsahuje krásné horské výhledy a jízdu po úzké silničce skoro až na vrchol sopky Ordymnos. Ideální je vyrazit brzy ráno, aby toto lehce mýtické místo bylo jen pro vás.

Článek: Prohlídka Zkamenělého lesa

Archivace lesa sopečným výbuchem

Prohlídka Zkamenělého lesa patří k pěkným zastávkám na výletě po severozápadním cípu ostrova Lesbos. Navíc je to velmi unikátní místo, protože další podobné je ve světě už jen jedno. Nesmíte si však moc předem nechat pracovat fantazii, protože opravdový zkamenělý les zde samozřejmě nenajdete. Jsou zde hlavně pozůstatky pařezů prastarých sekvojů a části stromů o velikosti větších kamenů. Větších kmenů je zde jen několik. To však nemění nic na tom ,že zkrystalizované části dřeva vypadjí opravdu nádherně.


Článek: Prohlídka Sígri

Město na konci světa

Na samém západním konci ostrova Lesbos leží malebné městečko Sígri. Většina návštěvníků sem přijede v rámci výletů po západní vyprahlé části ostrova. Mimo zajímavého tureckého hradu je tu i pěkná pláž a pěkné scenérie s malými ostrůvky chránící místní přístav.

Odpoledne na výletě severozápadem ostrova

Odpoledne se vydejte do Skaly Eresos, máte dvě možnosi. Ta zajímavější vede ze Sigri po šotolinové silničce podél pobřeží (počítejte s tím ale, že je to víc jak 15km pustinou), nebo se vrátite až k rozcestí u Antissy a pojedete celou cestu po asfaltu. Ve Skale Eresoss si můžete udělat příjemné odpoledne na pláži nebo si dát ještě jeden výlet a vystoupat ke zřícenině nad městem.

Článek: Túra ze Skala Eresou

Procházka k útesům a zřícenině

Skala Eresou je známá hlavně tím, že se zde měla pohybovat básnířka Sapfó. Mimo koupání na pěkné dlouhé pláži však můžete podniknout i zajímavou procházku východním směrem, kde jsou krásné útesy a i velmi pěkná vyhlídka od ruin pevnosti.
Články v okolí
Zajímavosti v okolí
Chtějí tam
Chci tam
Byli tam
Byl jsem tam