Prohlídka Gentu

Prohlídka Gentu

Město na soutoku řek

Chci tam
Byl jsem tam
Hodnocení:Vynikající
Přelidněnost: Průměrná
Obtížnost: Průměrná
Čas: 5:00 hod

Malebné město ideální i na jednodenní návštěvu, charakteristické svým umístěním na soutoku dvou řek – Šeldy a Leie, které určují tak typické centrum města plné mostů a říčních kanálů. Gent najdete 55 Km na západ od Bruselu, hlavního města Belgie.

Obsah článku
Recenze [2x]

nábřeží Graslei

Navigovat na mapě
5 m / 16 ft

V samém centru na břehu řeky Leie najdete studenty i místními tolik oblíbené nábřeží Graslei. V teplých letních měsících nepřetržitě obeseté lidmi posedávajícími na zemi a popíjejícími některé z nesčetně druhů belgických piv.

nábřeží Graslei

hrad Gravensteen

Navigovat na mapě
8 m / 26 ft

Gent byl ve středověku větší než tehdejší Paříž, takže jako každé středověké město musel mít i hrad. Gravensteen byl založen v roce 1180, aby bránil město před nájezdy Vikingů.

hrad Gravensteen

Tři gentské věže

Navigovat na mapě
8 m / 26 ft

Zajímavostí města je, že má hned tři vysoké věže a tedy dominanty v samém centru města od sebe vzdálené jen pár kroků. Jsou jimi Katedrála sv. Bavona (St-Baafskathedraal), původně kostel sv. Jana (Sint-Janskerk), Zvonice (Belfort) a Kostel sv. Mikuláše (St-Niklaaskerk).

Tři gentské věže

Projížďka na lodce

Navigovat na mapě
8 m / 26 ft

Při projíždce městem na lodce se vám naskytnou nové pohledy, které by procházka po pevnině nemohla poskytnout. Určitě tedy taková malý projížďka po gentských říčních kanálech s výkladem stojí za to. Nastupuje se na nábřeží Graslei, cesta trvá asi 45min a cena se pohybuje okolo 5–10 euro.

Projížďka na lodce
Tip na čoko krámek

Tip na čoko krámek

51.055832, 3.727646

Návštěva Belgie se nemůže obejít bez ochutnávky místních dobrot, kterými je region vyhlášený. Jsou jimi pivo a čokoláda. Z piv je zajímavý Kvak, který se podává do sklenice ve tvaru přesýpacích hodin s dřevěným uchem a poslední lok udělá zvuk, podle kterého dostalo pivo i svůj název. Čokoládovny najdete v Belgii na každém kroku. V Gentu mohu doporučit malý zastrčený krámek 5min od centra – Belfort Chocolaterie. Pravé belgické pralinky tu nakoupíte o řádově nižší částku než v komerčních obchodech na náměstích.Články v okolí
Zajímavosti v okolí
Chtějí tam
Chci tam
Byli tam
Byl jsem tam