Prohlídka Alcaudete

Prohlídka Alcaudete

Město obklopené olivami

Chci tam
Byl jsem tam
Hodnocení:Dobrý
Přelidněnost: Nadprůměrná
Obtížnost: Velmi lehká
Čas: 1:00 hod

Alcaudete (670m n. m.) je malé městečko ležící zhruba na půl cesty mezi velkými andaluskými městy GranadaCórdoba. Navíc je tu i pěkný hrad, kostel a malé náměstíčko, takže ideální krátká zajímavá zastávka. Kdo by zde chtěl strávit víc času, může se vydat i za pěší turistikou do blízkého pohoříčka Sie­rra del Ahillo dosahující téměř 1 500 metrů nad mořem.

Obsah článku
Recenze

Hrad a kostel v Alcaudete

Dvě nejvýznamnější památky v Alcaudete stojí přímo na kopci, tak jsou vidět už z daleka - staré Maurské opevnění a hned pod ním velkolepý kostel Iglesia de Santa Maria.

Hrad a kostel v Alcaudete

Plaza Veintiocho de Febrero

Navigovat na mapě

Prohlídku města začněte v relativně malebných uličkách, které vás po chvíli zavedou do malého centra rozklá­dajícího se v okolí náměstíčka Pla­za Veintiocho de Febrero, někdy zvaného i jako Plaza de Ayuntamiento podle radnice, která se zde nachází. na náměstíčku vládne naprostá pohoda. Je tu i spousta laviček, ale piknik je možná lepší nechat až k hradu, odkud jsou přeci jen lepší výhledy.

Plaza Veintiocho de Febrero

Monumentální hrad

z náměstí je to jen kousek ke kostelu, odkud se už naskýtá docela monumentální výhled na místní maurský hrad.

Monumentální hrad

Výhled na Alcaudete

Od hradu jsou krásné výhledy po širém okolí. Za městem jsou už na obzoru vidět vrcholky malého, ale docela zajímavého pohoří Sierra del Ahillo.

Výhled na Alcaudete

Olivové háje

na západní stranu jsou vidět nekonečné olivové háje, typický to znak pro tuto krajinu, kde prakticky jiné stromy než olivovníky ani neuvidíte.

Olivové háje

Castillo de Alcaudete

Od jihu vypadá hrad opravdu nedobytně.

Castillo de Alcaudete

Kostel v Alcaudete

Pod kostelem je i relativně velké parkoviště bez poplatku. Další možnosti jsou u bývalé hlavní silnice hned pod starým městem. Tradičně se moc nedoporučuje zajíždět do úzkých uliček starého města, kde stejně nezaparkujete.

Kostel v Alcaudete


Články v okolí
Zajímavosti v okolí
Chtějí tam
Chci tam
Byli tam
Byl jsem tam