Kumlubük

Kumlubük

Protiklad Marmarisu

Chci tam
Byl jsem tam
Hodnocení:Velmi dobrý
Přelidněnost: Nadprůměrná
Obtížnost: Minimální
Čas: 3:00 hod

Díky své už relativně odlehlé poloze na samém jihovýchodním konci silnice vedoucí přes poloostrov Bozburun, je víc jak 1,5 km dlouhá pláž Kumlubük docela opuštěná a můžete se zde vykoupat bez davů, které jsou v městečkách více na sever. I z tohoto důvodu zde (hlavně na severním konci pláže) zastavují na koupání výletní lodě dělající oblíbený několikahodinový výlet po místních zajímavostech. Z Marmarisu je to sem okolo 23 km výhledovou silnicí přes letoviska İçmeler a Turunç.

Obsah článku
Recenze

Veřejná pláž v Kumlubüku

Silnice končí u prašného plácku vhodného na zaparkování a pak už je jen na vás, zda se usídlíte na veřejné pláži či popojdete na lehátka u místní restaurace.

Veřejná pláž v Kumlubüku

Zástavba v Kumlubüku

Sporá zástavba v Kumlubüku není naštěstí nijak monumentální. Velký prostor ve středu zátoky sice zabírá Serendip Seelct Hotel, ale jeho rozlehlé zelené zahrady jsou spíš příjemné, než aby rušily.

Zástavba v Kumlubüku

Pláž v Kumlubüku

Pláž je zde téměř opuštěná, což je dost příjemné oproti „tlačenici“ v Marmarisu a v okolí.

Pláž v Kumlubüku

Horské panoráma

Okolní panoráma sice není tak dech beroucí jako v Turunçu, ale i tak je zde moc pěkně a zdejší klid vše vynahrazuje.

Horské panoráma

Severní konec zátoky

Na severním konci občas bývá rušno, protože zde zastavují výletní lodě na koupací přestávku. I zde se však může stát, že za pár let toto klidné pobřeží bude i zde celé obestavěné hotely. Naštěstí úzká silnička plná zatáček není ideální pro velké autobusy, což „záchraně“ této zátočině docela nahrává.

Severní konec zátoky


Články v okolí
Zajímavosti v okolí
Chtějí tam
Chci tam
Byli tam
Byl jsem tam