Jízda od jezera Kaweah pod Sequoie

Jízda od jezera Kaweah pod Sequoie

Po Generals Highway

Chci tam
Byl jsem tam
Hodnocení:Velmi dobrý
Přelidněnost: Nadprůměrná
Obtížnost: Velmi lehká
Čas: 2:00 hod

Jízda po Generals Highway do národního parku Sequoia skýtá koncem dubna zážitek nejen v podobě prohlídky těchto obrovských stromů, ale i neuvěřitelné změny krajiny a počasí během krátké chvíle. Trasa začíná v rozpáleném Kalifornském údolí jen nějaký sto metrů nad hladinou moře. Okolo vás budou dozrávat pomeranče a jiné citrusy. Během chvíle však vyjedete do Sierry Nevady, do výšek větších 2 000 metrů nad mořema, a okolo vás budou najednou obrovské hromady sněhu.

Obsah článku
Recenze

U jezera Kaweah

Navigovat na mapě

Slavná silnice Generals Highway (č.198) spojující Kalifornské údolí s národními parky Sequoia a Kings Canyon začíná poblíž malého zemědělského městečka Lemon Cove. Po necelých 3km jízdy přijedete k přehradě Kaweah. Hned zkraje je relativně velký přístav (boat ramp1) pro rekreační lodě. Pokud si chcete jízdu do národního parku Sequoi zpříjemnit i vycházkou po březích tohoto jezera je lepší ujet ještě další dva km k dalšímu velkému parkovišti (boat ramp2).

U jezera Kaweah

Procházka podél jezera Kaweah

Podél břehu tohoto malebného jezera vede pěšina, takže se nemusíte ani prodírat divočinou. Kopce zvedající se na druhé straně jezera převyšují vodní hladinu o více jak 500 metrů a určitě by také stály za výstup – výhled na jezero a Sierru Nevadu na obzoru musí stát zato.

Procházka podél jezera Kaweah

Výhledy do podhůří Sierry Nevady

Navigovat na mapě

Po návratu k autu z procházky si zastavte alespoň na chvíli ve východní části jezera, kde je krásný výhled na podhůří a za dobrého počasí i na třítisícové vrcholky Sierry Nevady

Výhledy do podhůří Sierry Nevady

Jízda podhůřím Sierry Nevady

Dalších zhruba dvacet kilometrů se jede stále údolím řeky Kaweah a nadmořská výška přibývá jen málo. Okolní svahy jsou zbarveny do fialova.

Jízda podhůřím Sierry Nevady

Svahy Sierry Nevady

Silnice konečně opouští údolí a řadou zákrut vstoupá prudce vzhůru. Otvírají se pohledy na okolní neprostupné horské svahy.

Svahy Sierry Nevady

Vegetace Sierry Nevady

Na začátku jara je Sierra Nevada krásně kvetoucí pohoří, zvláště fialové barvy si užijete plnými doušky

Vegetace Sierry Nevady

Giant Forest

Navigovat na mapě

Po zhruba hodině a půl a necelých 60 kilometrech (37 mil) jste na konci této etapy – na parkovišti u Giant Forestu (lesu obrů) ve výšce téměř dvou tisíc metrů nad mořem – naprosto ideální prostor pro život pro sekvojovce obrovské  (Sequoiadendron giganteum) – největší stromy této planety dožívající se i třech tisíc let. Toto místo je zároveň začátkem treku „High Sierra Trail“ – ale to už je jiný příběh.

Giant Forest


Články v okolí
Zajímavosti v okolí
Chtějí tam
Chci tam
Byli tam
Byl jsem tam