Glencoe

Glencoe

Ledovcové údolí

Chci tam
Byl jsem tam
Hodnocení:Světové TOP
Přelidněnost: Velmi velká
Obtížnost: Náročná
Čas: 12:00 hod

Glencoe, kdo by neznal. Je považováno za jedno z nejkrásnějších míst Skotska, které bylo do současné polohy utvářené ledovci. Místo plné příběhů, jako je Masakr v Glencoe. Dnes je to místo vyhle­dávané turisty, horolezci a filmaři. Nejeden z velkofilmů vznikl z tohoto údolí. Je krásné díky svým strmím kopcům a někdy se mu přesdívá Údolí nářků.

Obsah článku
Recenze [1x]

Glencoe

Ledovcové údolí

Glencoe, kdo by neznal. Je považováno za jedno z nejkrásnějších míst Skotska, které bylo do současné polohy utvářené ledovci. Místo plné příběhů, jako je Masakr v Glencoe. Dnes je to místo vyhle­dávané turisty, horolezci a filmaři. Nejeden z velkofilmů vznikl z tohoto údolí. Je krásné díky svým strmím kopcům a někdy se mu přesdívá Údolí nářků.

Odjíždíme od Loch Lomondu a na okraj Glencoe je to nějakých 100km. Ale není to nudných 100km většinu cesty se jede kolem jezera a když se opustí, tak se dostaneme do vřesovišť a rozsáhlých rašenilišť a mokřadů a této oblasti se říká Rannoch Moor. V pozadí se už rozprostírají první kopce. Čím blíž jsme tím víc Glencoe ohromí. V údolí je několik zastávek s možností vydat se na nějakou túru do hor. Je třeba ale chodit po vyšlapaných cestách, které jsou zpevněné, protože okolí cest je velmi promáčené a je snadné v nich nechat boty. Už při příjezdu do údolí je dominantou hora, která je zdejší ikonou a je zároveň ikonou Skotska. Zkrátka Skotský Matterhorn. Další zastávky, které bych lidově pojmenoval U Domečku, ta je první. Další je do údolí Etive Mor, po ní následuje U tří vodopádů, další velice vyhledávaná Tři sestry a poslední je u Jezera. Každý si tu přijde na své. Udělali jsme tu lehkou túru a to do Údolí Etive Mor, které nabízí krásný pohled na pozůstatek ledovce, jak zde formoval pohoří. Den jsme tak zakončili v kempu Zrzavá veverka, kde je možnost si i udělat oheň. Věřte, že v tomhle údolí o klacek, člověk nezavadí.

Rannoch Moor

Rašeniliště a vřesoviště před Glencoe

Rannoch Moor

Matterhorn Skotska

Hora Buachaille Etive Mor je ikonou Skotska pro svůj tvar. Často k vidění na pohlednicích

Matterhorn Skotska

Zastávka u domečku

to je první zastávka, kterou si tu dají všichni

Zastávka u domečku

Do údolí Etive Mor

Takhle začínáme túru

Do údolí Etive Mor

Vzhůru

Údolí neustále stoupá

Vzhůru

Pozůstatek po ledovci

Je zde nádherně vidět kudy šel ledovec

Pozůstatek po ledovci

Tři vodopády

U tří vodopádů. Jsou to dva vodopády ze kterého vzniká jeden

Tři vodopády

Tři sestry

Pohled na tři velikány

Tři sestry

U jezera

poslední zastávka

U jezera

Pohled z kempu

Takhle to vypadá u Zrzavé veverky

Pohled z kempu


Články v okolí
Zajímavosti v okolí
Chtějí tam
Chci tam
Byli tam
Byl jsem tam