Skotsko

Přípravy do Skotska

Itinerář

Martin Gregor
Napsal/a 172 článků a sleduje jej/ji 13 cestovatelů
(1 hodnocení)
Přípravy do Skotska
Vloženo: 02.05.2018
Autor: Martin Jack Gregor © gigaplaces.com
Byli tam:
Chtějí tam:

Zítra odlétáme do Skotska, kde nás čeká dvoutýdenní pobyt a okružní trasa přes 1500 km. Od Edi přes Loch Lomond, Skye, Glen Afric na Inverness, dále na Elgin, Balmoral, Stonehaven, Dundee, St. Andrews a zpět do Edi. Mezi tím nás čekají další výšlapy do přírody a spaní v ní. Tak se podíváme na věci, co se hodí a jak se říká, co auto uveze.

Přípravy do Skotska

Itinerář

Zítra odlétáme do Skotska, kde nás čeká dvoutýdenní pobyt a okružní trasa přes 1500 km. Od Edi přes Loch Lomond, Skye, Glen Afric na Inverness, dále na Elgin, Balmoral, Stonehaven, Dundee, St. Andrews a zpět do Edi. Mezi tím nás čekají další výšlapy do přírody a spaní v ní. Tak se podíváme na věci, co se hodí a jak se říká, co auto uveze.

První věci, které byli potřeba, byla letenka a ubytování v Edi, kde nás čeká následující den prohlídka hlavního města a půjčení auta. Krom potřebných věcí, jako je pas, peníze – Pozor libry prochází změnou na plastové peníze, takže rychle směnit. Oblečení jsem volil nepromokavé. Skotsko je vyhlášené nestálým počasím. Jinak z oblečení klasika nic speciálního. Ještě jsem raději přidal moskytiéru na obličej kvůli Pakomárům, ale teď v květnu by jich tolik ještě nemuselo být. Dále spacák, nafukovací karimatka. Mezi drobnější věci nezapomínám na baterku a používám čelovku s možností zeleného světla, které nebije do očí, je tedy přirozené a když se poybuji v národních parcích není mě vidět, jako u tich jiných světel, které člověka dokáží prozradit. Mám rád nostalgii, tak sebou tahám i svíčku a přesedlal jsem na lampičku od UCO. Výhoda svíček. Je to příjemné světlo, dokáže zabíjet otravný hmyz a hlavně je to nekonečně dlouhý plamen, co sirky, zapalovač a jiné neposkytne. UCO svíčky mají navíc jednu zajímavost, na to jak jsou malé hoří i 12 hodin a mají speciální vosk, který neteče, takže pořád jasný plamen. Další věc, kterou vezu s sebou je měnič napětí. Existují různě silné měniče. A co to vlastně je ten měnič napětí. Je to krabička, která se nechá připojit na cigaretový zapalovač a nebo na baterku u auta a mění napětí z 12V na 230V, tudíž je to vhodný pro nabíjení foťáků a jiné elektroniky. Ty silnější rozhýbou i rychlovarnou konvici a elektrické nářadí. Jsou to věci, které jsou jistotou. Každopádně mám sebou ještě nůž a vzal jsem i ocasku od Husquarny, ta jest do kempu na dřevo.

Co nám pomohlo v plánování cesty, tak určitě Mapy.cz a Googlemaps.com, ale taky to byl především od Lonely Planet průvodce Skotskem, který byl užitečný. Jelikož budeme bydlet po kempech, tak je třeba znát i kempy a na to je skvělá mobilní aplikace WikiCamps UK, která funguje i off-line, stejně tak dobré je stáhnout i Skotsko na mapách.cz, ale pro jistotu mám i aplikaci Map of Scotland Off-line. A celoročně co mám, je stažená aplikace První pomoc, krom dobrých rad, jsou zde i kontakty na pomoc a jsou zde i předpřipravené věty – škoda, že jich zde není víc tich vět. Co se týče lékarničky, tak mám různé mastičky, k tomu i dezinfekci vody Sanosil, ale i tak mám i filtr na vodu americkýho Sawyera. Ten mi třeba hodně pomohl v Americe, protože voda z řádu, je opravdu hnusná a díky filtraci se přerazí pachuť. Takže nám držte palce a 14.5. opět v republice.

Naše cesta

Černě značené co nás čeká, červeně jsou bonusy v podobě hradu Stalker a Menhiru v Callanish v Herbidech.

Naše cesta
Autor: Martin Jack Gregor © gigaplaces.com
Lampička na svíčky
Autor: Martin Jack Gregor © gigaplaces.com

Lampička na svíčky

Věrný kamarád

Filtr na vodu Sawyer

Já používám ten větší

Filtr na vodu Sawyer
Autor: Internet © gigaplaces.com

Měnič napětí

Dělají se různě silné od 100W až po několik tisíc wattů.

Měnič napětí
Autor: Internet © gigaplaces.com
Zatleskej autorovi článku!
Sdílej to:

Praktické informace

Součást itineráře

Článek: Okruh Skotskem

Skotsko nádherná země, která je turisticky méně navštěvovaná, než jiné státy Evropy. Tímto všem pomohu s plánováním skotského… pokračovat ve čtení

Okruh Skotskem
Díky!

Byl(a) jsi tam? Napiš recenzi tohoto místa

Hodnotilo již 1 cestovatel

Byl(a) jsi tam? Napiš recenzi tohoto místa

Pro vložení recenze se musíš nebo

Láká tě Spojené království? Tak na co ještě čekáš!

Cestovní pojištění

Dobré cestovní pojištění je naprostá cestovatelská nutnost ať už vyrazíte kamkoliv. Vyber si to nejlepší dostupné!

Akční zájezdy

Pokud máte na svých cestách rádi, co nejméně starostí využijte akční nabídky cestovních kanceláří a cestujte bez stresu.

Levné letenky

Začni svou vysněnou cestu tím, že si pořídíš tu nejlepší letenku za akční cenu. Je přeci zbytečné platit více.

Levné hotely

Vyber si v předstihu hotel dle svých představ. Nemusíš pak řešit na místě, že už je plno, nebo že se ceny zvýšily.

Akční průvodci

Vyber si z nabídky průvodců Lonely Planet za akční ceny, ať na své cestě nemineš nejlepší místa.