Výstup do sedla Kara Torek

Výstup do sedla Kara Torek

Dolinou rieky Tekkeloska

Chci tam
Byl jsem tam
Hodnocení:Vynikající
Přelidněnost: Liduprázdná
Obtížnost: Těžká
Čas: 6:00 hod

Belucha trek2: prechod cez sedlo Kara Torek je dvojdňový trek, preto sa nie je kde ponáhľať a v pohodovom tempe stačí vystúpať o 1000 výškových metrov. Je viacero možností, ktoré sa dajú zvoliť na výstup do sedla, vyberáme si tú najmenej chodenú a súčasne aj neodporúčanú trasu dolinou rieky Tekkeloska, ktorá sa nám nakoniec ale javí ako tá najkrajšia.

Obsah článku
Recenze [1x]

Križovatka

Tento most je dôležitým znakom na ceste, pretože pri ňom je potrebné odbočiť do kaňonu rieky Tekeloška, ktorým sa vystupuje do sedla, cesta je nenápadná a navyše takmer vôbec nechodená takže tam nie sú viditeľné takmer žiadne stopy a treba z úvodu ísť najmä podľa intuície.

Križovatka

Chodník

Chodník je veľmi slabo viditeľný hlavne v dolnej časti kaňonu avšak už po pár výškových metroch zistíte že nie je druhá možnosť kde by sa dalo odbočiť a musíte stále stúpať nahor pomedzi krásny a zelený brezový les.

Chodník

Vegetácia

Keďže sa nachádzame v chránenom území tak počas celého výstupu sa popri ceste nachádzajú popadané stromy.

Vegetácia

Kaňon

Rieka vytvára po­čas celej cesty veľké množstvo zaujímavých útvarov.

Kaňon

Pohľad do lesov

Pri obzretí za chrbát vidíme krásne lesy, ktoré pokrývajú celú dolinu rieky Kucherla a súčasne aj okolité svahy.

Pohľad do lesov

Sute

Cesta sa postupne zhoršuje a prechádza cez su­ťové polia kde utekajú kamene spod nôh a treba si dávať veľký pozor pri výstupe.

Sute

Vodopád

Vodopád

Počas cesty prechádzame okolo viacerých takýchto mini vodopádov.

Čučoriedky

Vo vyšších častiach treku prechádzame do borovicového lesa v ktorom sa vyskytuje veľké množstvo čučoriedok a teda je tu výborná možnosť zastaviť sa a doplniť energiu.

Čučoriedky

Tábor

Po 6 hodinách stúpania staviame stany a rozkladáme tábor, keďže prespávať vo vyššie položených územiach bez vegetácie by nebolo úplne najšťastnejšie riešenie.

TáborČlánky v okolí
Zajímavosti v okolí
Chtějí tam
Chci tam
Byli tam
Byl jsem tam