Výstup do sedla Kara Torek

Výstup do sedla Kara Torek

Dolinou rieky Tekkeloska

Chci tam
Byl jsem tam
Hodnocení:Vynikající
Přelidněnost: Liduprázdná
Obtížnost: Těžká
Čas: 6:00 hod

Belucha trek2: prechod cez sedlo Kara Torek je dvojdňový trek, preto sa nie je kde ponáhľať a v pohodovom tempe stačí vystúpať o 1000 výškových metrov. Je viacero možností, ktoré sa dajú zvoliť na výstup do sedla, vyberáme si tú najmenej chodenú a súčasne aj neodporúčanú trasu dolinou rieky Tekkeloska, ktorá sa nám nakoniec ale javí ako tá najkrajšia.

Obsah článku
Recenze [1x]

Križovatka

Tento most je dôležitým znakom na ceste, pretože pri ňom je potrebné odbočiť do kaňonu rieky Tekeloška, ktorým sa vystupuje do sedla, cesta je nenápadná a navyše takmer vôbec nechodená takže tam nie sú viditeľné takmer žiadne stopy a treba z úvodu ísť najmä podľa intuície.

Križovatka

Chodník

Chodník je veľmi slabo viditeľný hlavne v dolnej časti kaňonu avšak už po pár výškových metroch zistíte že nie je druhá možnosť kde by sa dalo odbočiť a musíte stále stúpať nahor pomedzi krásny a zelený brezový les.

Chodník

Vegetácia

Keďže sa nachádzame v chránenom území tak počas celého výstupu sa popri ceste nachádzajú popadané stromy.

Vegetácia

Kaňon

Rieka vytvára počas celej cesty veľké množstvo zaujímavých útvarov.

Kaňon

Pohľad do lesov

Pri obzretí za chrbát vidíme krásne lesy, ktoré pokrývajú celú dolinu rieky Kucherla a súčasne aj okolité svahy.

Pohľad do lesov

Sute

Cesta sa postupne zhoršuje a prechádza cez suťové polia kde utekajú kamene spod nôh a treba si dávať veľký pozor pri výstupe.

Sute

Vodopád

Vodopád

Počas cesty prechádzame okolo viacerých takýchto mini vodopádov.

Čučoriedky

Vo vyšších častiach treku prechádzame do borovicového lesa v ktorom sa vyskytuje veľké množstvo čučoriedok a teda je tu výborná možnosť zastaviť sa a doplniť energiu.

Čučoriedky

Tábor

Po 6 hodinách stúpania staviame stany a rozkladáme tábor, keďže prespávať vo vyššie položených územiach bez vegetácie by nebolo úplne najšťastnejšie riešenie.

TáborČlánky v okolí
Zajímavosti v okolí
Chtějí tam
Chci tam
Byli tam
Byl jsem tam