Výlet na ostrovy Phi Phi

Výlet na ostrovy Phi Phi

Klenot v Andamanském moři

Chci tam
Byl jsem tam
Hodnocení:Výborný
Přelidněnost: Větší
Obtížnost: Velmi lehká
Čas: 4 dny

Výlet na ostrovy Phi Phi patří mezi největší thajské klasiky. I tak je to zajímavé místo nejen ke koupání, ale i poznávání odlehlejších pláží. Nejznámějším místem zde je neobydlený ostrov Phi Phi Lee se slavnou Maya Bay. na poklidné poznání ostrova vám postačí 4–5 dnů.

Obsah článku
Recenze [1x]

1. den

Příjezd na ostrov Phi Phi

na ostrov Phi Phi přijíždí lodní taxi jak z Koh Lanty, tak Phuketu či z Krabi (poloostrov Ao Nang). Většina turistů sem doraží nočním autobusem z Bangkoku kombinovaném s trajektem. První den je tedy spíš jen na ubytování a rozkoukání se. Můžete se ubytovat jak v centru v okolí zátok Loh Dalum a Ton Sai či na vzdálenější a klidnější Long Beach.

Článek: Pobyt na Dlouhé pláži

Poklidnější část ostrova Phi Phi

Pokud chcete být v méně rušnější části ostrova Phi Phi Don, vyberte si ubytování a základnu na poznávání ostrova na Dlouhé pláži (Long Beach) ležící na jeho jihovýchodním konci. Pláž je dlouhá okolo 650 metrů a zástavba je naštěstí jen přízemní. Je tu i malý útes vhodný ke šnorchlování.

2. den

Výlet na opuštěnou pláž Moo Dee

Druhý den si udělejte krátkou procházku na prakticky opuštěnou pláž Moo Dee. I na rušném ostrově Phi Phi můžete mít takřka robinson­ský pocit.


Článek: Výlet na pláž Moo Dee

Robinsonská pláž na Phi Phi

I na tak turisticky "objeveném" místě jako je Phi Phi Don se nachází pláž, kde si můžete připadat skoro jako Robinson Crusoe. Je to pláž Moo Dee na jihovýchodním konci. Mimo loďky se sem dostanete už jen polo zarostlou cestou vedoucí vnitrozemím ostrova. Při svém pobytu na Phi Phi se sem určitě vydejte na procházku.

3. den

Výlet na slavnou Maya Bay

Určitě se nezapomeňte vydat i na neobydlený ostrov Phi Phi Lee se slavnou zátokou a pláží Maya. Zkuste zde být co nejdříve, protože davy jsou zde obrovské.

Článek: Výlet na pláž Maya Bay

Nejslavnější pláž Thajska

Žádna jiná pláž Thajska není více slavnější než pláž Maya Bay, která se objevila ve slavném dobrodružném filmu The Beach. Na pláž se dá dostat poměrně jednoduše z centrálního ostrova Koh Phi Phi Don. Na ten se dostanete loďí odkudkoliv z oblasti Krabi.

4. den

Výlet na View point a pláž Runtee

Asi nejsportovnější výlet co můžete na Phi Phi Don podniknout je výlet na slavnou vyhlídku View Point a následně pochod vnitrozemím na pláž Runtee.

Článek: Túra přes View Point na Runtee beach

Výstup na nejslavnější vyhlídku ostrova

Většina turistů připlouvá na Phi Phi, aby se zde jen pěkně rozvalila na zdejších bělostných pláží. Je zde však jeden výstup, který absolvuje většina z nich - View Point. Pokud si chcete tuto cestu rozšířit můžete pokračovat dál džunglozní stezkou až na pláž Runtee (Rantee).

5. den a další

Samozřejmě můžete pobýt na ostrovech výrazně déle, ale pokud budete pokračovat dále dobrým typem je plavba na Krabi (respektive správně na poloostrov Laem Phra Nang se slavnými skalními homolemi)


Další tipy na krásná místa na ostrově:

  • Nui Bay
  • Pileh Lagoon

Článek: Plavba z Phi Phi na Krabi

Plavba v království homolí

I obyčejný trajekt mezi dvěma ostrovy může být velmi zajímavý, pokud jeho trasa vede v takové krajině, která se nachází u poloostrova Laem Phra Nang, v turistickém podvědomí známém spíš jako Krabi, podle okresního města ležícího opodál. Během jedné hodiny plavby si tak můžete prohlédnout celou řadu místních skalnatých homolí a ostrůvků.Články v okolí
Zajímavosti v okolí
Chtějí tam
Chci tam
Byli tam
Byl jsem tam