Výlet do Příhrazských skal

Výlet do Příhrazských skal

Výlet do kraje Drábských světniček

Chci tam
Byl jsem tam
Hodnocení:Velmi dobrý
Přelidněnost: Nadprůměrná
Obtížnost: Průměrná
Čas: 1 den

na západním konci Českého ráje najdete velmi malebné skalní město - Příhrazské skály. to se proslavilo hlavně zajímavým skalním hrádkem Drábské světničky. Je toho tu však k vidění mnohem více: hrad Valečov, vyhlídkový kopec Mužský a pěkná cesta po vrcholu skalního města přes Stará Hrada. Pokud chcete zde vidět vše během jednoho výletu, počítejte s jedním dlouhým dnem.

Obsah článku
Recenze [1x]

Od Valečova do Příhraz

1. etapa výletu

Jedním z ideálních východisek do Příhrazských skal je parkoviště u zříceniny hradu Valečov. Po jeho prohlídce se vydejte do Příhraz přes ta­juplný obětní kámen a modlitebnu Hynšta.

Článek: Prohlídka Valečova a okolí

Skalní hrad a světničky

Jedno z nejzajímavějších míst na návštěvu v Příhrazských skalách je zřícenina skalního hradu Valečov. Mimo pěkného hradu se spoustou tunýlků ve skalním masivu a pěkné vyhlídky na jih směr Mnichovo Hradiště zde můžete prožít malé dobrodružství při průzkumu okolních skalních světniček, tak typických pro Český ráj. Díky tomu je toto místo velmi oblíbené i pro rodiny s malými dětmi, které se zde rozhodně nenudí.

Článek: Túra Valečov - Obětní kámen - Příhrazy

Túra po tajemných místech Příhrazských skal

Túra z Valečova přes tajemný obětní kámen, modlitebnu Hynštu až na krásné vyhlídky na hranu Příhrazských skal je výrazně méně chozená než například okolí Drábských světniček. Přesto má spoustu co nabídnout. Tuto trasu většinou vyúžívají turisté podnikající delší okruhy Příhrazskými skalami. Tato část od Valečova do Příhraz je cca 8km dlouhá.

Z Příhraz přes Drábské světničky

2. etapa výletu

Zpáteční cestu jděte přes Stará Hrada, tajemný Studený průchod a hlavně pak přes slavné Drábské světničky. Zajímavý je i menší skalní hrádek Klamorna.

Článek: Túra přes Stará Hrada

Po vyhlídkovém balkóně Příhrazských skal

Mezi nejhezčí turistické trasy v Příhrazských skálach patří rozhodně přechod mezi Příhrazy a Na Krásné vyhlídce. Vyhlídka z bývalého hradiště Stará Hrada je opravdu velmi krásná. Většina okruhů Příhrazskými skalami obashuje tuto malebnou cca hodinovou trasu.

Článek: Túra přes Drábské světničky a Klamornu

Skalní hrádky Příhrazských skal

Túra od Krásné vyhlídky přes Drábské světničky a Klamornu patří s přehledem k nejnavštěvovanějším částem Příhrazských skal. Mim oto zde projdete zajímavým Studeným průchodem a budete mít zajímavé výhledy na sever k Ještědu.

Článek: Prohlídka Drábských světniček

Krásné vyhlídky ze skalního hrádku

Prohlídka skalního hrádku Drábské světničky není zrovna dvakrát určená pro ty, kteří mají problémy s prudkými schodišti vytesaných ve skále či pohledem do hlubin. Ostatním se však bude určitě moc líbit. Mimo zajímavých skalních věží s vytesanými místnustkami se zde můžete pokochat krásnými výhledy do údolí Jizery a na vzdálený Ještěd.


Články v okolí
Zajímavosti v okolí
Chtějí tam
Chci tam
Byli tam
Byl jsem tam