Výlet do okolí Yazdu

Výlet do okolí Yazdu

Po památkách v poušti

Chci tam
Byl jsem tam
Hodnocení:Velmi dobrý
Přelidněnost: Průměrná
Obtížnost: Velmi lehká
Čas: 1 den

Nejzajímavějším a nejoblíbenějším výletem v okolí Yazdu je vyjížďka do hornaté pouště na sever od města. Nejdřív navštivte krásné město z nepálených cihel Kharanaq a poté si užijte jízdu mezi stolovými horami, než přijedete na posvátné místo Chak Chak. Nakonec se zastavte ve větším městě Meybod, které se chlubí prastarým hradem Narin.

Obsah článku
Recenze

Článek: Prohlídka Kharanaqu

Zachovalé ruiny pouštního města

Pokud se už budete vyskytovat v pouštním Yazdu, nezapomeňte se vydat v rámci jednodenního výletu i do velmi zajímavých ruin města Khanaraq (1 765m n. m.) /80km daleko od Yazdu/. Po projití moderní části města vás čekají rozsáhlé volně přístupné ruiny, které si můžete libovolně prolézat. Nezapomeňte však, že se na těchto stavbách z nepálených hliněných cihel už docela podepsal zub času, tak část stropů je propadlých a další se brzy zřítí, což je škoda. Po prohlídce ruin se vydejte ještě do přilehlé zelené oázy, kde rostou granátové jablka, k akvaduktu a na vyhlídku, odkud budete mít město pěkně panoramaticky před sebou.

Článek: Prohlídka Chak Chaku

Nejposvátnější místo Zoroastrianismu

Chak Chak, nejposvátnější  místo prastarého náboženství Zoroastrianismus, leží ukryté v horách silně připomínajících slavnou jordánskou poušť Wadi Rum. Než samotný malý chrám schovaný v jeskyni nad řadou nověji postavených budov bude pro někoho možná zajímavější samotná jízda pouští. Každopádně v rámci výletu po zajímavostech v okolí Yazdu stojí i návštěva Chak Chaku za to.

Článek: Prohlídka hradu Narin Qal´eh

Srdce historického Meybodu

V centru krajského města Meybod (1 100m n. m.) /cca 70tis obyvatel/ stojí nejstarší íránský hrad Narin. Byl postaven už před více jak dva tisíci lety a byl centrem starého perského království Mozaffari. Na to, že je postaven jen z nepálených cihel, je velmi dobře zachován. Z vyhlídky na jeho střeše je pěkný pohled po okolním starém městě, které působí jak zmenšenina daleko většího Yazdu.
Články v okolí
Zajímavosti v okolí
Chtějí tam
Chci tam
Byli tam
Byl jsem tam