Vyhlídka na Arkasu

Vyhlídka na Arkasu

Krátká procházka do kopců nad městem

Chci tam
Byl jsem tam
Hodnocení:Velmi dobrý
Přelidněnost: Velmi malá
Obtížnost: Podprůměrná
Čas: 1:00 hod

Přímo z městečka Arkása si můžete udělat pěknou procházku do kopců přímo nad městem. Na této procházce jsou nejlepší krásné výhledy od Arkásy až k moři.

Obsah článku
Recenze [1x]

Začátek túry v Arkáse

Navigovat na mapě
33 m / 108 ft

Arkása je malou soutěskou rozdělená v podstatě na dvě části. Naše túra začíná jen kousek od kostelíku a živých tavern, kde rušná cesta klesá na dno údolí a pokračuje na druhou stranu. My však budeme stoupat ulicí vzhůru s výhledem na druhou, větší část města na druhé straně.

Začátek túry v Arkáse

Arkása

Cesta zvolna stoupá nad hranou údolí a jsou pěkné výhledy na kostelík.

Arkása

Výhled od vodárny

Navigovat na mapě
72 m / 236 ft

Zajímavostí je, že zde potkáte i pár zaparkovaných aut. Končí tady slepá silnice přes hory a pro některé obyvatele je výhodnější auto nechat zde a nemuset šlapat kopec od moře. V serpentíně této silnice je vodárna a výhled do údolí.

Výhled od vodárny

Soutěska

Od vodárny už výraznější cesta dál soutěskou nepokračuje. Samotné dno je neprostupné. Cesta po svazích dále potenciálně možná.

Soutěska

Odbočka na kopec

Navigovat na mapě
89 m / 292 ft

Pokud by jste po této asfaltce pokračovali od vodárny cca 500 metrů dostanete se až na hlavní silnici spojující Arkásu s letištěm. Lepší je kousek za mostem přelézt malé údolíčko a stoupat na vrchol vyhlídkového kopce.

Odbočka na kopec

Úžasné výhledy na Arkásu

Výhledy jsou z kopce naprosto perfektní a terén je prostupný i v sandálech, s trochou opatrnosti.

Úžasné výhledy na Arkásu

Nad hotelem Arkesia

Přímo pod vámo bude i poslední budova ve městě – hotel Arkesia. Přímo k němu je obtížnější slézt, díky vysoké skalní stěně, a zkrátit si cestu. Budete muset dojít až k silnici a seběhnout do města těch pár set metrů. Skvělá procházka kde nepotkáte ani živáčka.

Nad hotelem Arkesia


Články v okolí
Zajímavosti v okolí
Chtějí tam
Chci tam
Byli tam
Byl jsem tam