Procházka loukami u Černého lesa

Procházka loukami u Černého lesa

Okolo Konventského rybníka

Chci tam
Byl jsem tam
Hodnocení:Podprůměrný
Přelidněnost: Podprůměrná
Obtížnost: Velmi lehká
Čas: 0:30 hod

Pokud jste se vydali na výlet na Zelenou Horu s unikátním kostelem sv. Jana Nepomuckého či do zámku, můžete si, pokud máte chvilku času, projít i naučnou stezku vedoucí okolo Konventského rybníka. Budete mít nejen pěkné výhledy na Zelenou horu, klášter a zámecké budovy, ale budete se moct seznámit s chráněnou přírodou v okolí Stržského potoka, zvláště pak s rašeliněnými loukami.

Obsah článku
Recenze

Kostel sv. Jana Nepomuckého

Od západního břehu Konventského rybníka je pěkně vidět Kostel sv. Jana Nepomuckého stojící na úpatí Zelené hory. Naše cesta však vede  po východní straně rybníku, pár set metrů po silničce vedoucí ke hřbitovu. Pokud se na tento krátký výlet vydáte od kostela, tak se nemusíte vracet po schodišti zpět k rybníku, ale seběhněte rovnou nějakou z pěšinek.

Kostel sv. Jana Nepomuckého

Bývalý klášter

Od rybníku je pěkný výhled na bývalý klášter a budovy zámku. Pěkné fotky zde ale pořídíte jenom dopoledne.

Bývalý klášter

Louky u Černého lesa

Cestička vás posléze zavede do lesa a vede velkou část cesty po dřevěných latích nad močálovitým povrchem. Podél cesty jsou naučné cedule, tak si můžete navíc přečíst informace o zdejší fauně a floře. Konečně se objeví i zdejší chráněná rašelinovitá louka.

Louky u Černého lesa

Podél Stržského potoka

Cesta posléze pokračuje podél Stržského potoka, který nakonec překonává po mostíku a stáčí se zpět. Přes větve ještě několikrát uvidíte Zelenou Horu.

Podél Stržského potoka

Stržský potok

Břehy Stržského potoku jsou silně podmáčené a zarostlé, takže kdyby zde nebyla vybudována stezka na latích, byla by celá oblast prakticky neprůchodná.

Stržský potok

Zahrada Cisterciáckého kláštera

Cesta pozvolna vystoupá nad rybník a za chvíli se dostanete do otevřené krajiny sousedící se zahradami kláštera. Po cestě se dostanete až k hlavní silnici, kde okruh ukončíte.

Zahrada Cisterciáckého klášteraČlánky v okolí
Zajímavosti v okolí
Chtějí tam
Chci tam
Byli tam
Byl jsem tam