Koupání n plážích u Mesudiye

Koupání n plážích u Mesudiye

Pohádkové koupání

Chci tam
Byl jsem tam
Hodnocení:Velmi dobrý
Přelidněnost: Nadprůměrná
Obtížnost: Velmi lehká
Čas: 3:00 hod

Pokud přemýšlíte, že spojíte výlet po poloostrovu Datça s pěkným koupáním, tak ideálním zastavením je jedna z mnoha zátok u městečka Mesudiye. Místo hlavní kilometr dlouhé pláže Ova Bükü je lepší zastavit ve vedlejší východně položené zátoce, která je skalním ostrohem rozdělena na dvě pláže – Hayıt bükü a Kızılbük. Je zde pohodová atmosféra, nízká okolní zástavba a turisté spíš jen místní.

Obsah článku
Recenze

První pohled na Hayıt bükü

Navigovat na mapě

Do Mesudiye vedou tři cesty – dvě z nich jsou odbočky z hlavní silnice po poloostrově Datca klikatící se úbočím hory a třetí je přímořská cesta vedoucí z vesnice Yakaköy. K plážím vás zavedou cedule, tak byste neměli moc tápat. Pláž Hayıt bükü má dvě části – východní klidnou a západní, kde je i pár restaurací a možností k přespání.

První pohled na Hayıt bükü

Malý přístav

I odtud je možné vyrazit na oblíbené lodní výlety po okolních zátočinách a plážích. To ale spíš využijí zde ubytovaní, protože tyto výlety jsou skoro na celý den.

Malý přístav

Horská panoráma

I zde jsou přímo od moře vidět pěkné horské scenérie.

Horská panoráma

Výhled na Kızılbük

Za skalním ostrohem na druhé straně zátočiny je vidět pláž Kızılbük, která je obklopena vyprahlým do ruda zbarveným skalním svahem. Tam je ještě větší klid než zde.

Výhled na Kızılbük

Východní konec Hayıt bükü

Východní konec pláže je nejpříjemnější – žádná lehátka a lidé a jako bonus krásné výhledy na druhý konec zátoky. Na obzoru je vidět i malá vojenská strážní věž.

Východní konec Hayıt bükü

Hayıt bükü v celé kráse

Pokud se chcete podívat i na druhou stranu zátoky, musíte buď vystoupat či vyjet prudkou prašnou cestu na ostroh. Při výstupu vás odmění krásný romantický výhled na celou pláž.

Hayıt bükü v celé kráse

Kızılbük

Navigovat na mapě

Z ostrohu je pěkný výhled i na poklidnou pláž Kızılbük. Ani se není čemu divit, že místní dost často vyhledávají tyto místo – je totiž daleko romantičtější oproti přelidněnému Marmaris.

Kızılbük


Články v okolí
Zajímavosti v okolí
Chtějí tam
Chci tam
Byli tam
Byl jsem tam