Prohlídka antického Knidu

Prohlídka antického Knidu

Koupání u starořeckých rozvalin

Chci tam
Byl jsem tam
Hodnocení:Dobrý
Přelidněnost: Průměrná
Obtížnost: Lehká
Čas: 2:30 hod

Sto kilometrů od Marmarisu končí silnice na samém západním konci poloostrovu Datça krásnou scenérií mořské zátoky obklopená horami a rozvalinami antického města Knidos. Jako většina řeckých památek, tak i Knidos byl hodně poškozen zemětřeseními v minulých stoletích. Nyní zde uvidíte už jen menší antické divadlo a pár zachovalých sloupů. Víc než samotné město, jehož zbytky se táhnou do všech stran po okolních kopcích, je zajímavá krajina, v níž je položeno. Můžete si udělat výlet k majáku či přes útesy k opuštěné pláži.

Obsah článku
Recenze

Zátoka Knidosu

Navigovat na mapě

Po dlouhé, ale pěkné cestě přes celý poloostrov Datça se konečně přiblížíte Knidosu. Nejhezčí pohled na zátoku je těsně před parkovištěm u vstupní brány /jelikož jsou rozvaliny roztroušeny po velké ploše, je bohužel zpoplatněn vstup do celé oblasti, takže i k moři/.

Zátoka Knidosu

Zbytky Knidu

Mezi nejzachovalejší zbytky Knidu patří jen pár sloupů, což není tedy moc.

Zbytky Knidu

Antické divadlo v Knidu

Navigovat na mapě

I antické divadlo má své nejlepší časy dávno za sebou.

Antické divadlo v Knidu

V zátočině

Navigovat na mapě

Zátočina funguje zároveň jako malý jachetní přístav. Koupat se v ní však moc nedá.

V zátočině

Druhá zátoka

Hned vedle je druhá zátoka (bývalý antický přístav), odkud se vychází na túru k majáku.

Nevýhodou celého Knidosu je to, že i když si na tento výlet přivstanete, tak tu budete stejně skoro až v poledne a vedro na cestu k majáku či po okolních kopcích posetých zbytky ruin je dost nepříjemné, až zdraví nebezpečné.

Druhá zátoka

Zbytky antického přístavu

Pokud se tedy chcete osvěžit po dlouhé cestě v autě a procházení rozvalin, můžete vyzkoušet cestu k robinzonské pláži. To je první zátoka severně od rozvalin. Na cestu můžete vyrazit podél pobřeží třeba od ruin starého přístavu.

Zbytky antického přístavu

Cesta k robinsonské pláži

Cesta je z počátku po pěkné vyšlapané pěšině, ale pak vás čeká víc jak padesátimetrová pasáž přelézání sesutých kamenů, tak si dobře rozmyslete, zda je tato krátká vycházka pro vás vhodná.

Cesta k robinsonské pláži

Robinzonská pláž

Navigovat na mapě

Po několikaminutovém škrábání se přes sesutý horský svah na vás konečně vykoukne krásná pláž, kde zaručeně budete samy. Dříve sem vedla i pěkná cesta vnitrozemím přes ploché údolí, které zde končí. Ale nyní je docela hodně zarostlá. Ve vodě je možné najít i zbytky sloupů, tak i to koupání zde máte s historickým nádechem.

Robinzonská pláž

Relax na robinzonské pláži

Pokud nemáte slunečník, s pobytem to zde však moc nepřehánějte. Není zde totiž žádný stín a mohli byste lehce chytit úpal.

Relax na robinzonské plážiČlánky v okolí
Zajímavosti v okolí
Chtějí tam
Chci tam
Byli tam
Byl jsem tam