Nepál: Ubytování

Nepál
Ubytování

Booking.com

V Nepálu je velmi jednoduché sehnat na místě levné ubytování. Mimo sezónu se o vás budou v Pokháře doslova prát

Hotely

V každém větším městě je možnost celé řady ubytování. Na turisty jsou samozřejmě nejvíc připraveni v Káthmándú (baťůžkářská čtvrť Thamel) a v Pokháře (hotely poblíž jezera Phewa).

  • Ceny ubytování: Většina jednodušších hotýlků je opravdu za přijatelné ceny (400–800NPR). Samozřejmě najdete zde i velmi stylové a luxusní ubytování za odpovídající cenu (víc jak 10000NPR)

Horské chaty

Nepál je vyhlášený svými horskými lodžemi, převážně jednoduchými ubytovnami za velmi levnou cenu (200–400NPR), které jsou rozmístěné podél tras většiny hlavních treků. Odpadá tak nutnost vláčet sebou stan a vlastní jídlo. Nepsaným zvykem je, že ve které lodži spíte, tak v ní také jíte. I zde občas narazíte na exkluzivní luxusně zařízené lodže za vysokou cenu (ty jsou většinou jako jediné inzerované na internetu). Lodže navíc přibývají i do míst, kde jste byli dřív odkázaní na stan a vlastní zásoby (např. Manaslu trek, cesta k jezeru Tilicho a jiné)

Stanování

Na nejznámějších trecích se prakticky nestanuje. Není důvod, všud jsou levné a pohodlné lodge. Stanování se využívá převážně jen na odlehlých trecích, či horských výstupech, kde většinou jídlo i stan zajišťuje treková agentura.

Ubytování v soukromí

Ubytování v privatu není, respektive nebylo dříve v Nepálu tak běžné. S rozvojem sociálních sítí a specializovaných webů jako airbnb se však i tyto možnosti otvírají,

Aktivity

Praktické informace

Láká tě Nepál? Tak na co ještě čekáš!

Cestovní pojištění

Dobré cestovní pojištění je naprostá cestovatelská nutnost ať už vyrazíte kamkoliv. Vyber si to nejlepší dostupné!

Akční zájezdy

Pokud máte na svých cestách rádi, co nejméně starostí využijte akční nabídky cestovních kanceláří a cestujte bez stresu.

Levné letenky

Začni svou vysněnou cestu tím, že si pořídíš tu nejlepší letenku za akční cenu. Je přeci zbytečné platit více.

Levné hotely

Vyber si v předstihu hotel dle svých představ. Nemusíš pak řešit na místě, že už je plno, nebo že se ceny zvýšily.

Akční průvodci

Vyber si z nabídky průvodců Lonely Planet za akční ceny, ať na své cestě nemineš nejlepší místa.

Doporučený článek

Giga List: Nejkrásnější místa Provence

Výběr nejkrásnějších míst francouzského Provenskálska, kde najdeme nádherná historická města, azurové pobřeží a úžasné… pokračovat ve čtení

Nejkrásnější místa Provence