10 nejkrásnějších míst Koh Lanty

10 nejkrásnějších míst Koh Lanty

To nej z ostrova Koh Lanta

Ostrov Koh Lanta se nachází v provincii Krabi v Thajsku. Nabízí krásné pláže, úžasnou přírodu, ale i zajímavou kulturu a městečka. V tomto výběr najdete subjektivně vybraných 10 míst, které jsem navštívil během svého měsíčního pobytu na ostrově Koh Lanta, kde jsem pobýval jako digitální nomád.

Obsah článku
Mo Koh Lanta
7.469, 99.098
0 m / 0 ft

#1 Mo Koh Lanta

Národní park Koh Lanty

Na samotném západním konci ostrova Koh Lanta se rozprostírá národní park Mo Koh Lanta, který nabízí hned několik přírodních krás.

Chci tam
Byl jsem tam
th
Mangrovy na Koh Lantě
7.595, 99.075
4 m / 13 ft

#2 Mangrovy na Koh Lantě

Nádherné lesy mangrovníků

Mangrovy neboli lesy mangrovníků se nachází na mnoha místech Lanty, ale největší část se nachází ve východní části ostrova Koh Lanta. Turistické agentury zde pořádají výlety na loďkách nebo kajacích. Neprostupné lesy zarůstají plitké pobřeží moře a poskytují útočiště nejrůznějším živočichům.

Chci tam
Byl jsem tam
th
Lanta Old Town
7.533, 99.092
6 m / 20 ft

#3 Lanta Old Town

Historické rybářské městečko

Rybářské městečko na jihovýchodním cípu ostrova Koh Lanta. V městečku nejdeme zajímou architekturu, unikátní obchůdky a všudypřítomné loďky. Prohlídka městečka stojí opravdu za to, neboť něco podobného v Thajsku neuvidíme. Městečko bylo kdysi přístavem a mělo čínskou historii.

Chci tam
Byl jsem tam
th

Bílý maják Koh Lanta
7.468, 99.098
6 m / 20 ft

#4 Bílý maják Koh Lanta

Tajemný bilý maják na úplném jihu Koh Lanty

Krasný bílý maják se nachází v národním parku ostrova Koh Lanta. Vstup do parku je placený, ale nabízí hned několik úžasných míst - pláž, maják, stezku džunglí a další.

Chci tam
Byl jsem tam
th
Vodopád Khlong Chak Waterfall
7.5, 99.094
91 m / 299 ft

#5 Vodopád Khlong Chak Waterfall

Vodopád a kaskády v džungli Koh Lanty

Asi 20 metrový vodopád Khlong Chak Waterfall je dobře dostupný po stezce džunglí, ke které se dostaneme od hlavní cesty poblíž pláže Ao Khlong Jak. Vodopád trpí na sucho a tak se může stát, že se podívate jen na skálu bez vody, nicméně i tak je procházka džunglí velkým zážitkem.

Chci tam
Byl jsem tam
th
Saladan
7.648, 99.037
8 m / 26 ft

#6 Saladan

Hlavní město ostrova Koh Lanta

Saladan, někdy Ban Saladan se nachází na severním cípu ostrova. Je to většinou startovní bod pro přijíždějící turisty, kteří na ostrov lanta přijeli loďí, dodávkou nebo dalšími spoji z okolí. Dalo by se říct že vesnička Saladan je takové hlavní město ostrova. Najdete tady restaurace, přístav, obchůdky, cestovní agentury a téměř vše co potřebujete.

Chci tam
Byl jsem tam
th

Bat Cave
7.498, 99.09
74 m / 243 ft

#7 Bat Cave

Krásná jeskyně s úžasně rostoucí vegetaci kolem

Jeskyně se nachází v těsné blízkosti vodopádu Khlong Chak Waterfall a je tedy ideální spojit návštěvu jeskyně s návštěvou vodopádu.

Chci tam
Byl jsem tam
th
Pláž Bamboo Bay Koh Lanta
7.48, 99.089
6 m / 20 ft

#8 Pláž Bamboo Bay Koh Lanta

Pláž kokosů, útesů a pohody

Poslední pláž na jihu ostrova, která je před vstupem do národního parku. Je zde poměrně klidné moře, pláž lemují útesy, jsou zde krásné kokosové palmy a taky resorty, kde si můžete dát drink.

Chci tam
Byl jsem tam
th
Pláž Klong Khong Koh Lanta
7.575, 99.033
4 m / 13 ft

#9 Pláž Klong Khong Koh Lanta

Klong khong Beach Koh Lanta

Nejznámější a nejnavštěvovanější pláž ostrova Koh Lanta, která je, jak říká překlad názvu, opravdu dlouhá. Nachází se u ní mnoho hotelů, bungalovů, resortů, ale i chill barů a restaurací.

Chci tam
Byl jsem tam
th

Pláž Lanta Klong Nin
7.543, 99.047
7 m / 23 ft

#10 Pláž Lanta Klong Nin

Liduprázdná pláž na ostrově Koh Lanta

Jedna z mnoha pláží ostrova Koh Lanta, která je mnohdy liduprázdná a tak zde můžete ztrávit příjemné chvíle relaxace a klidu.

Chci tam
Byl jsem tam
th