Rossloch Höhlen Klettersteig

Rossloch Höhlen Klettersteig

Ferrata u NP Gesäusee

Chci tam
Byl jsem tam
Hodnocení:Vynikající
Přelidněnost: Podprůměrná
Obtížnost: Velmi těžká
Čas: 7:00 hod

Tuto ferratu s vysokou obtížností je nejpraktičtější spojit s právě vylezeným Franz Josephem. Ovšem tahle kombinace dvou ferrát obtížnosti D + D/E, je už opravdu pro gurmány a vytrvalce. Od nástupu k ní vás dělí necelá půlhodina a téměř žádné výškové metry. Tato ferrata je jednosměrná a zabere necelou hodinu, ale už jen začátek formou sestupu v D pasážích je zajímavou zkušeností. To nejlepší vás ale teprve čeká: jeskyně s lanovým mostem, který končí pod úpatím komínu, kde začíná highlight a nejtěžší pasáž celé této lanem zajištěné cesty. Pokud jsou stěny mokré, obtížnost samozřejmě ještě vzroste a většinu musíte utáhnout rukami. Je to ale velký zážitek a opět k doporučení.

Obsah článku
Recenze

Po výstupu před výstupem

po zdolání ferráty Kaiser Franz Joseph se během 20 minut přesuneme po tur. cestě č. 822 přes příjemnou náhorní plošinu k ferrátě Rossloch

Po výstupu před výstupem

Challenge accepted

Nerada svoje síly přeceňuji, ale zároveň se někdy podceňuji, ovšem kdo nic nezkusí, nic nezíská a tak jsem rozptýlila pochybnosti a vrháme se do „díry“ přímo po hlavě (tedy po nohách).

Challenge accepted

Rossloch - jeskyně

Po vstupu do jeskyně přijde krátký oddech ve stínu vhod. Lanový mostek je jen začátkem výstupu komínem, který může za vlhka hodně potrápit. Výhodou je znalost jeskynního lezení na rozpor. My máme štěstí, stěny jsou celkem suché a zajištění i pro krátké (160cm) lidi (při využití všech končetin na maximum) dostačující.

Rossloch - jeskyně

Rossloch - závěr

Rossloch - závěr

konečně zase vidíme světlo na konci tunelu

Rossloch - závěr

Rossloch - závěr

Výhledy na závěr

po úspěšném zdolání obou ferrat rádi využíváme náhorní plošinku k odpočinku

Výhledy na závěr

Sestup

Sestoupit můžete buď přes vrchol Hochblaser (asi 3h) nebo zpět po značené cestě (2h). Je to nekonečná, suťovitá a místy velmi strmá cesta, pro mě osobně náročnější než ferrata :)

Sestup
Jezero zachraňuje

Jezero zachraňuje

Protože celý den bylo neskutečné horko, nad skokem do studeného jezera neváhám ani chvíli. Ani navzdory posedávajícím a možná z mého spodního prádla znepokojeným důchodcům :)Články v okolí
Zajímavosti v okolí
Chtějí tam
Chci tam
Byli tam
Byl jsem tam