Pláž Ton Sai

Pláž Ton Sai

Pláž obklopená mogoty

Chci tam
Byl jsem tam
Hodnocení:Výborný
Přelidněnost: Nadprůměrná
Obtížnost: Velmi lehká
Čas: 3:00 hod

Pláž Ton Sai je obklopená ze západu i východu strmými krasovými stěnami, což ji hodně dodává na zajímavosti. Navíc je odtud krásný výhled na majestátní skalní homoly čnící u pláže Railay West. Ve srovnání s pláží Railay je tu navíc větší klid, i když rozhodně nespadá do kategorie robinzonských. Vede sem z Railay pěkná cesta džunglí, nebo se sem dostanete při odlivu i podél pobřeží.

Obsah článku
Recenze

Vnitrozemí Laem Phra Nang

Navigovat na mapě

Pokud vyrazíte na výlet na pláž Ton Sai „po svých“ a zkusíte stezku džunglí, čekají vás, než zmizíte v džungli, krásné výhledy na okolní vysoké vápencové stěny.

Vnitrozemí Laem Phra Nang

Railay Cabana

Vlastní cesta džunglí začíná u nejvzdálenějšího, ale zato nejpřírodnějšího a možná nejromantičtějšího ubytování zde v jednoduchých bambusových chatičkách.

Railay Cabana

Útes nad pláží

Navigovat na mapě

Nejhezčí scenérie na pláži Ton Sai jsou od moře, kdy se můžete kochat několik desítek metrů vysokým kolmým útesem čnícím hned za pruhem písku.

Útes nad pláží

Výhled na pláž Railay

Z pláže je vidět i „poznávací znak“ vedlejší pláže Railay – monumentální homoly. I zde, ostatně jako téměř na každé thajské pláži, čekají lodní taxi, které vás můžou odvést na další pláže, dle vaší chuti.

Výhled na pláž Railay

Výhled na průchod mezi skalami

Z tohoto pohledu je vidět sníženina, respektive „mezera“ ve skalním hřebenu, kudy vede vzpomínaná cesta džunglí.

Výhled na průchod mezi skalami

Mořská cesta na Railay

Navigovat na mapě

Pokud se vám nechce jít zpět stejnou cestou, můžete se na Railay vrátit i „mořskou“ cestou. Za odlivu dobře průchodnou. V jiném případě horší cestou po útesech.

Možnost ubytování na Ton Sai je navíc zajímavou alternativou k Railay.

Mořská cesta na RailayČlánky v okolí
Zajímavosti v okolí
Chtějí tam
Chci tam
Byli tam
Byl jsem tam