Roklina Piecky

Roklina Piecky

Soutěska s nejvyššími žebříky

Chci tam
Byl jsem tam
Hodnocení:Výborný
Přelidněnost: Průměrná
Obtížnost: Nadprůměrná
Čas: 4:00 hod

Slovenský ráj je proslulý svými soutěskami a teď zavítáme do Rokliny Piecky. Ta je známá Velkým vodopádem na kterém je třeba zdolat 13 metrů vysoký žebřík a následně dál čeká Terasový vodopád s 8 metrovým žebříkem. Piecky nepatří k nejdelším soutěskám. Její délku můžeme odhadovat na 4km. Od východiska tras, které můžeme považovat za kemp v Podlesoku je trochu z ruky. Hodně lidí odradí jeho vysoké žebříky.

Obsah článku
Recenze [1x]

Roklina Piecky

Soutěska s nejvyššími žebříky

Slovenský ráj je proslulý svými soutěskami a teď zavítáme do Rokliny Piecky. Ta je známá Velkým vodopádem na kterém je třeba zdolat 13 metrů vysoký žebřík a následně dál čeká Terasový vodopád s 8 metrovým žebříkem. Piecky nepatří k nejdelším soutěskám. Její délku můžeme odhadovat na 4km. Od východiska tras, které můžeme považovat za kemp v Podlesoku je trochu z ruky. Hodně lidí odradí jeho vysoké žebříky. Na co je dobré si dát pozor je, že u vstupu po nás chtěli peníze na pojištění. Pokud máte své pojištění, tak si ho nenechte vnutit. I tato soutěska je zpoplatněná. Ten kdo se tomu chce vyhnout je potřeba vyrazit brzy ráno, ale pozor i zde se nachází medvědi. První kilometr není nijak náročný a co je na této soutěsce dobré je to, že začíná Velkým vodopádem se svým 13 metrovým žebříkem, takže je možnost ještě zvážit svoji cestu a hlavně dbát opatrnosti a lézt po jednom. Bohužel je mnoho lidí zde nezodpovědných a žebříky přetěžují a navíc, pokud by spadl vezme s sebou všechny ty, kteří na žebříku jsou. To jak je to vhodné pro děti je na zodpovědnosti rodičů. Za sebe si myslím, že na tohle mají děti ještě čas.

Nádhera

Takovéhle stavby, mám v tomto prostředí moc rád.

Nádhera

Velký vodopád

Se svým 13 metrů vysokým žebříkem. Je vstupní branou soutěsky. A často se tu houfují fronty na focení a přípravy.

Velký vodopád

Pokračujeme dál

Pokračujeme dál

Nahoře si člověk nevydechne a je třeba jít hned dál, aby ostatní nebrzdil. Můžeme o soutěsce říci, že je celkem mokrá.

Další roklina

Další roklina

Další ležící žebříky na naší cestě k vrcholu.

Terasový vodopád

Terasový vodopád

Další zkouška. Tentokrát 8 metrů vysoký žebřík, který se nachází za polovinou soutěsky. Jak se i tento přejde, tak už je vyhráno.


Jedno z posledních stoupání

Jedno z posledních stoupání

Jsme takřka na konci. Někteří si odsud odnesou zážitek na celý život.Články v okolí
Zajímavosti v okolí
Chtějí tam
Chci tam
Byli tam
Byl jsem tam