Rakousko

Článek Bodensee

Cesta tří jezer

Martin Gregor
Napsal/a 172 článků a sleduje jej/ji 13 cestovatelů
(1 hodnocení)
Bodensee
Vloženo: 19.12.2019
Autor: Martin Jack Gregor © gigaplaces.com
Vhodné pro:
Autoturisty
Dobrodruhy
Horolezce
Rodiny s dětmi
Rodiny s kočárkem
Seniory
Turisty
Výletníky
Cestovatele
Byli tam:
Chtějí tam:

Bodensee málo známé jezero v oblasti Dachstein. To už poznáte podle návštěvnosti, kde cizinec je vzácností. Tím je to lákavější pro objevitele. Nejlépe se sem dostaneme z Aichu, ale je třeba počítat, že cesta k jezeru je zpoplatněná. Asi 1,5 km od jezera je parkoviště. Je možnost si u jezera půjčit loď a projet se a nebo občerstvit v rybárně. Dobrým tipem je jít ještě dál na dvě vyšší jezera Hüttensee a Obersee. Budete nadšeni krásným prostředím, kde jako turista najdete klid a krásu Alp

Bodensee

Cesta tří jezer

Bodensee málo známé jezero v oblasti Dachstein. To už poznáte podle návštěvnosti, kde cizinec je vzácností. Tím je to lákavější pro objevitele. Nejlépe se sem dostaneme z Aichu, ale je třeba počítat, že cesta k jezeru je zpoplatněná. Asi 1,5 km od jezera je parkoviště. Je možnost si u jezera půjčit loď a projet se a nebo občerstvit v rybárně. Dobrým tipem je jít ještě dál na dvě vyšší jezera Hüttensee a Obersee. Budete nadšeni krásným prostředím, kde jako turista najdete klid a krásu Alp.

Než se rozepíšu. Na toto místo jsem přišel úplně náhodou. Přesněji na záchodě. Kdy nám v Rakousku zbyl jeden den a kam. Vidím v mapě nějaká jezera, tak to zkusíme. Aniž bych věděl, jak to vypadá, kde zaparkujeme a zda se platí.

Tak jsme vyrazili. Z Dachsteinu je to 20 km na parkoviště. Po cestě vás zastaví nejspíše starý pán, který pobírá mýto za silnici či parkovné. K jezeru přijíždíme první. A panuje tu krásný klid a ticho. Pohodovou asfaltovou cestou se dostáváme k jezeru Bodensee. Jsme všichni překvapeni krásou. V ten moment jsem si uvědomil, jak internet vyzradí všechnu tu krásu a my jsme tak o první moment okradeni, protože víme do čeho jdeme a co očekávat a my jsme tak v tomhle a na tomto místě byli úplně nepolíbeni. Zde se na jezeře nachází rybárna, kde je možnost se občerstvit. Též je možnost zapůjčit loďku. Pro lidi s dětmi ideální výlet. Pro nás výzva pokračovat dál k dalším jezerům Hüttensee a Obersee. Bodensee se nachází ve výšce cca 1140 m.n.m. a horní Obersee 1680 m.n.m. Druhou dominantou jezera Bodensee je vodopád Schleierwasserfall, který má nějakých 300 metrů. Je zde i vyhlídka, kdy prakticky se vodopádu je možnost dotknout. Zde je asi nejtěžší pasáž vystoupat vodopád. A za mě zde se objeví vůbec nejkrásnější scenérie. Nachází se zde krásná chata Hans Wödl Hütte. Zde je opět možnost se občerstvit a je možnost i zde se ubytovat a přespat. A pokud vás zastihne nečas, jako se to stalo nám při zpáteční cestě. Ta atmosféra uvnitř chaty je nádherná. Dýchne na člověka dávná historie chaty. Jezero Hüttensee se pochlubí třemi vodopády a to si nejde nezamilovat. Ke třetímu jezeru tak vede cesta kolem vodopádů. Zde už cesta není tak náročná. Ale je možnost při dobrém počasí vidět východní část Dachsteinu. Před výstupem na Obersee se shledáme s posledním vodopádem. Není vysoký, ale je malebný, jak z obrazů. Obersee je ze všech jezer nejmenší, ale svým položením mi připadalo nejvíce divoké. Jak jsem na začátku zmínil, že je místo méně navštěvované, je fakt. Že během cesty jsme potkali malé množství turistů a všichni mluvili německy. Po návratu k autu, zde nebylo jediné auto se zahraniční spz. Tudíž to je pro mě impulzem, že toto místo není zprofanované jako jiná místa.

Cesta k jezeru

Zde jsme byli plní očekávání, ale už tento pohled byl krásný.

Cesta k jezeru
Autor: Martin Jack Gregor © gigaplaces.com

Bodensee

Bodensee s rybárnou. Zde určitě ochutnáte čerstvé ryby.

Bodensee
Autor: Martin Jack Gregor © gigaplaces.com
Schleierwasserfall
Autor: Martin Jack Gregor © gigaplaces.com

Schleierwasserfall

Vodopád téměř na dosah ruky

Bodensee

Z mraků vylézá poslední část Dachsteinu

Bodensee
Autor: Martin Jack Gregor © gigaplaces.com

Hans Wödl Hütte

Je tu nová scenérie s krásnou chatou Hans Wödl Hütte z roku 1897.

Hans Wödl Hütte
Autor: Martin Jack Gregor © gigaplaces.com

Hüttensee

Krásné jezero se třemi vodopády

Hüttensee
Autor: Martin Jack Gregor © gigaplaces.com

Malebný vodopád

Asi 3 metrový vodopád vytékající z Obersee je vystřižený jak z obrazů

Malebný vodopád
Autor: Martin Jack Gregor © gigaplaces.com

Obersee

Horní jezero. Zde je možnost ještě pokračovat na vrchol, ale to je dalších 1000 výškových me­trů.

Obersee
Autor: Martin Jack Gregor © gigaplaces.com
Zatleskej autorovi článku!
Sdílej to:

Praktické informace

Součást gigalistu

Giga List: Nejkrásnější výlety v okolí Dachsteinu

Dachstein je známé pohoří v severních vápencových Alpách se spoustou možností na krásné túry a výlety. Navíc hraničí na severu se… pokračovat ve čtení

Nejkrásnější výlety v okolí Dachsteinu
Díky!

Byl(a) jsi tam? Napiš recenzi tohoto místa

Hodnotilo již 1 cestovatel

Byl(a) jsi tam? Napiš recenzi tohoto místa

Pro vložení recenze se musíš nebo

Láká tě Rakousko? Tak na co ještě čekáš!

Cestovní pojištění

Dobré cestovní pojištění je naprostá cestovatelská nutnost ať už vyrazíte kamkoliv. Vyber si to nejlepší dostupné!

Akční zájezdy

Pokud máte na svých cestách rádi, co nejméně starostí využijte akční nabídky cestovních kanceláří a cestujte bez stresu.

Levné letenky

Začni svou vysněnou cestu tím, že si pořídíš tu nejlepší letenku za akční cenu. Je přeci zbytečné platit více.

Levné hotely

Vyber si v předstihu hotel dle svých představ. Nemusíš pak řešit na místě, že už je plno, nebo že se ceny zvýšily.

Akční průvodci

Vyber si z nabídky průvodců Lonely Planet za akční ceny, ať na své cestě nemineš nejlepší místa.