Svět: Turistika

Svět
Turistika

Máš k tomuto tématu co říct? Neváhej a napiš své informace a zkušenosti, které pomohou dalším cestovatelům.

Turistika to je spojení chůze, jako nejpřirozenějšího a nejzdravějšího pohybu pro člověka, s krásnou okolní krajinou. Na světě je celá řada unikátních míst, kam se můžete vydat za dlouhmi nádhernými treky či krátkými jednodenními procházkami. Doufáme, že Inspiraci na nejlepší z nich naleznete právě zde na GigaPlaces.com!

Turistické okruhy & Treking

Treking to je naprostý vrchol turistiky. Vícedenní výpravy do divočiny či po horských stezkách ideálně daleko od civilizace. To je to co potěší každého milovníka krásné přírody či drsné krajiny.

Výstupy na hory

Hory jsou jedna z největších výzev co nám příroda země nabízí. Výstupy na ně patří k největším turistickým zážitků. Pokud vám štěstí bude přát tak je námaha z výstupu odměněna nádhernými výhledy z ptačí perspektivy. Nezapomeňte však že oslava zdolání vrcholu se dělá až v bezpečí po návratu.

Mapy a orientace v terénu

Jednodenní túry

I jednodenní túry mají své kouzlo. Brzy ráno vyrazíte na výlet a veřer jste již v teple svého domova či někde v pohodlí horské chaty. Pokud máte výdrž a kondici můžete i během jednoho dne projít trasu co mají jiní rozepsané na třídenní trek.

Mapy a náčrtky

Procházky

Procházky, nejjednodušší varianta turistiky. Krátké pochody do hodiny času pohodlným terénem. Ideální, pokud jdou s vámi děti či starší osoby. I tak lze navštívit krásná místa a pokochat se krásou krajiny.

Turistické vrcholy

Lehčí horolezecké vrcholy

Lehčí osmitisícovky

  • Za nejlehčí osmitisícovku se považuje Cho Oyu. Díky výstupové infrastruktuře nyní patří mezi nejlehčí i nejvyšší hora světa Mount Everest.

Via Ferrata

Aktivity

Praktické informace

Láká tě Svět? Tak na co ještě čekáš!

Cestovní pojištění

Dobré cestovní pojištění je naprostá cestovatelská nutnost ať už vyrazíte kamkoliv. Vyber si to nejlepší dostupné!

Akční zájezdy

Pokud máte na svých cestách rádi, co nejméně starostí využijte akční nabídky cestovních kanceláří a cestujte bez stresu.

Levné letenky

Začni svou vysněnou cestu tím, že si pořídíš tu nejlepší letenku za akční cenu. Je přeci zbytečné platit více.

Levné hotely

Vyber si v předstihu hotel dle svých představ. Nemusíš pak řešit na místě, že už je plno, nebo že se ceny zvýšily.

Akční průvodci

Vyber si z nabídky průvodců Lonely Planet za akční ceny, ať na své cestě nemineš nejlepší místa.

Doporučený článek

Magazín: Nejluxusnější místa Řecka

Řecko je pro mnohé tou nejkrásnější zemí ve Středomoří. Nabízí neskutečných téměř 14 tisíc kilometrů pobřeží s více jak dva… pokračovat ve čtení

Nejluxusnější místa Řecka