Rusko: Víza

Rusko
Víza

Máš k tomuto tématu co říct? Neváhej a napiš své informace a zkušenosti, které pomohou dalším cestovatelům.

Jaroslav Málek napsal 29.03.2013:

Ruská byrokracie je poměrně vyhlášená a člověk se s ní setkává často.

Víza

Jaroslav Málek napsal 29.03.2013:
  • Po získání víza se na vjezdu do země vyplňuje imigrační kartička, jejíž polovinu je třeba si uschovat a mít ji po celou dobu pobytu v Rusku u sebe.

Propustky

Jaroslav Málek napsal 29.03.2013:
  • Platí nutnost se „registrovat“ v místě pobytu a to do několika pracovních dnů od překročení hranice (bohužel pravidla se často mění, bývalo to tři dny s tím, že čas strávený ve vlaku se nepočítal, ale situace se může každým rokem měnit a dost často ani sami policisté nemusí vědět jak to aktuálně je). Registrace se vyřizuje na OVIRu (zvláštní úřad) nebo ji snad může zařídit i hotel, kde je člověk ubytován. Obvykle je tedy dobré alespoň jednu noc strávit v hotelu (pokud je schopen registraci zařídit). Registraci je nutno mít u sebe, pokud vás bude kontrolovat policista na ulici.
  • Zvláštní povolení je oficiálně nutné mít do příhraniční oblasti a týká se to i přímořských oblastí. Kde přesně příhraniční oblast je a kde ne je ale obtížné zjistit. Opět platí, že dokud vás nikdo nechytí, tak není problém. Některé oblasti jsou hlídané více (Kavkaz) a některé méně.
  • Kromě toho existují další povinnosti a dokumenty, které je třeba mít a které naučí člověka znát číslo pasu a datum a místo jeho vydání zpaměti, aby nemusel pokaždé listovat. Například lístky na vlak se kupují na pas, nebo alespoň na jméno osoby a číslo pasu a dost často je toto kontrolováno při nástupu do vlaku, jestli souhlasí údaje na lístku s údaji v pasu.

Láká tě Rusko? Tak na co ještě čekáš!

Cestovní pojištění

Dobré cestovní pojištění je naprostá cestovatelská nutnost ať už vyrazíte kamkoliv. Vyber si to nejlepší dostupné!

Akční zájezdy

Pokud máte na svých cestách rádi, co nejméně starostí využijte akční nabídky cestovních kanceláří a cestujte bez stresu.

Levné letenky

Začni svou vysněnou cestu tím, že si pořídíš tu nejlepší letenku za akční cenu. Je přeci zbytečné platit více.

Levné hotely

Vyber si v předstihu hotel dle svých představ. Nemusíš pak řešit na místě, že už je plno, nebo že se ceny zvýšily.

Akční průvodci

Vyber si z nabídky průvodců Lonely Planet za akční ceny, ať na své cestě nemineš nejlepší místa.

Doporučený článek

Magazín: Nejluxusnější místa Řecka

Řecko je pro mnohé tou nejkrásnější zemí ve Středomoří. Nabízí neskutečných téměř 14 tisíc kilometrů pobřeží s více jak dva… pokračovat ve čtení

Nejluxusnější místa Řecka