Nepál: Fototipy

Nepál
Fototipy

Nejfotogeničtější místa a scenérie

  • Nejfotogeničtější místa: Asi nejklasičtější úžasné fotky jsou odjezera Phewa v Pokhaře, kde se zrcadlí hřeben Annapuren na hladině. Dále výhled z Kalla Pattharu na Everest a okolní hory. Číslo tři je Nagarkot (focený dlouhým zoomem, aby se vzdálený hřeben Himalájí „přitáhl“ k vrcholu tohoto kopce.
  • Nejfotogeničtější scenérie: Obecně velmi pěkné jsou fotky zachycující obtěžkané karavany yaků s himalájskými štíty v pozadí.

Focení lidí

V Nepálu, díky pestrému národnostnímu složení, je velmi zajímavé fotit lidi, zvlášť pokud mají místní kroje či pokud se zůčastníte nějakých slavností.

Ochota místních lidí se nechat vyfotit

Místní obyvatelé nemají většinou problémy s tím, že si je fotíte.

Fotogenické skupiny lidí

  • Zajímaví jsou nosičové s obrovskými náklady.
  • Velmi fotogenické jsou malé děti či starší lidé při práci na polích či s nůšemi dřeva.

Focení přírody

V Nepálu budete určitě fotit horské scenérie. Při kompozici nezapomínejte na jedno – dost často monumentálnost hor na fotce nevynikne – ztráta měřitka. Ideální je do kompozice nějaké měřítko přidat /strom, malý človíček na skalním útesu, atd./

Nejlepší východy / západy slunce

Při focení hor nedejte na ustálené zvyklosti, často zmiňované v průvodcích, ale řiďte se spíš tím jak je vlastní hora postavená vůči slunci. Například se tradičně vychází na východ slunce na Kala Pattar či Gokyo Ri, přitom západ slunce z těchto vyhlídek je daleko lepší – samozřejmě pokud výjde počasí.

Kde se vyplatí mít velký zoom

Velký zoom se vám vyplatí v Chitwanu, nejen na focení divoké zvěře, ale i na „přitažení“ vzdálené siluety Himalájů při západu slunce. Zoom se hodí ostatně na všech místech, kde máte hory na obzoru.

Kde se nejlépe fotí noční obloha

Obecně je focení oblohy dobré v místech, kde je suchý vzduch a není světelný smog, to je v Nepálu ve všech oblastech „za Himalájem“. Zde si můžete užít krásné scenérie s Mléčnou dráhou.

Aktivity

Praktické informace

Láká tě Nepál? Tak na co ještě čekáš!

Cestovní pojištění

Dobré cestovní pojištění je naprostá cestovatelská nutnost ať už vyrazíte kamkoliv. Vyber si to nejlepší dostupné!

Akční zájezdy

Pokud máte na svých cestách rádi, co nejméně starostí využijte akční nabídky cestovních kanceláří a cestujte bez stresu.

Levné letenky

Začni svou vysněnou cestu tím, že si pořídíš tu nejlepší letenku za akční cenu. Je přeci zbytečné platit více.

Levné hotely

Vyber si v předstihu hotel dle svých představ. Nemusíš pak řešit na místě, že už je plno, nebo že se ceny zvýšily.

Akční průvodci

Vyber si z nabídky průvodců Lonely Planet za akční ceny, ať na své cestě nemineš nejlepší místa.

Doporučený článek

Giga List: Nejkrásnější místa Provence

Výběr nejkrásnějších míst francouzského Provenskálska, kde najdeme nádherná historická města, azurové pobřeží a úžasné… pokračovat ve čtení

Nejkrásnější místa Provence